https://didshahr.ir/18373

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل با اشاره به پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی موزه باستان‌ شناسی مشگین‌ شهر گفت: پیش‌ بینی می‌ شود این پروژه تا پایان امسال به بهره‌ برداری برسد.

افتتاحیه_پرده برداری

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در بازدید از موزه مشگین‌شهر اظهار کرد: براساس هدفگذاری‌های انجام‌شده موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

او با بیان اینکه در حال حاضر پروژه موزه مشگین‌شهر بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات ملی و اعتبارات استانی تامین شده و زمینه برای راه‌اندازی این موزه در مشگین‌شهر فراهم می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به تعدد آثار و اشیای تاریخی در شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: بعد از راه‌اندازی موزه مشگین‌شهر زمینه برای نمایش این اشیا و آثار در این مکان فراهم خواهد شد که این امر زمینه برای جذب هر چه بیشتر گردشگران به منطقه را فراهم خواهد کرد.

 

موزه

فلاحی افزایش تعداد موزه‌های استان را از برنامه‌های مهم اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان برشمرد و افزود: در راستای تحقق شعار اردبیل، شهر موزه‌ها چندین موزه در سطح استان راه‌اندازی شده و تعدادی نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

او موزه‌ها را روایتگر تاریخ و تمدن هر منطقه دانست و ادامه داد: برای معرفی و شناساندن هر چه بیشتر تاریخ و تمدن منطقه راه‌اندازی موزه در شهرستان‌های استان از مهمترین برنامه‌هاست که در همین راستا در اغلب شهرستان‌های استان موزه باستان‌شناسی در حال تکمیل برای راه‌اندازی است که از جمله آنها موزه مشگین‌شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.