https://didshahr.ir/18377

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان اردبیل گفت: امسال ۷۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و سفر ریاست جمهوری برای پروژه‌ های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان اردبیل اختصاص یافته است.

محمدرضاشایقی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ محمدرضا شایقی اظهار کرد: در سال‌جاری در مجموع ۷۲ میلیارد ریال اعتبار برای سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل اختصاص یافته که تلاش و جدیت بر جذب حداکثری این اعتبارات است.

او بیان کرد: از این میزان اعتبار ۳۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای پروژه‌ها و برنامه‌های سه‌حوزه شهرستان اختصاص یافته است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای هزینه‌کرد اعتبارات اختصاصی گفت: از جمله برنامه‌های اداره میراث‌فرهنگی شهرستان برای اعتبارات سال ۹۹ اجرای مرمت‌های اضطراری، مرمت جمعه مسجد اردبیل و تکمیل و احیای فاز دوم دروازه عالی‌قاپو است.

 

دروازه عالی قاپو

شایقی برگزاری برنامه‌های پژوهشی در حوزه‌های سه‌گانه را از جمله اولویت‌ها برشمرد و افزود: در حوزه گردشگری تکمیل زیرساخت‌های گردشگری، معرفی جاذبه های گردشگری و شرکت در نمایشگاه‌های مختلف برای حمایت از صنعت گردشگری با معرفی ظرفیت‌های شهرستان در نظر گرفته شده است.

او اجرای دوره‌های آموزشی رایگان صنایع دستی، راه‌اندازی مرکز آموزش شماره دو صنایع دستی واقع در مدرسه جعفر اسلامی و شرکت در نمایشگاه‌های صنایع دستی برای حمایت از فعالان صنایع دستی را نیز از برنامه‌های سال ۹۹ در حوزه صنایع‌دستی عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.