https://didshahr.ir/18391

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: قلعه و شارستان واقع در حریم پروژه سد یل‌ سویی شهرستان گرمی کاوش و حفاظت می‌ شود.

 

نادرفلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی به همراه ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل، عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و عباس جنگی مرنی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و کارشناسان مرتبط در بازدید از محل پروژه سد یل‌سویی گرمی اظهار کرد: با توجه به اینکه در حریم پروژه سد یل‌سویی آثار و بقایایی از قلعه و شارستان باستانی قرار گرفته، این آثار با نظارت قوه قضائیه و با مشارکت شرکت آب منطقه‌‌ای اردبیل کاوش خواهد شد.

او ادامه داد: پس از کاوش در این محوطه در صورت وجود آثار معماری در منطقه، اقدامات حفاظتی لازم از این آثار انجام خواهد شد که در این زمینه تعاملات توافق لازم انجام شد.

 

کاوش

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل احدث طرح‌های گردشگری در محوطه سد یل‌سویی را از دیگر برنامه‌ها در منطقه دانست و بیان کرد: مقرر شد با توجه به ظرفیت منطقه برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در این منطقه کم‌برخوردار، محوطه سد یل سویی بعد از آبگیری در راستای احداث پروژه‌های گردشگری در اختیار اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قرار گیرد.

فلاحی افزود: با این اقدام پس از بررسی‌های لازم زمینه برای جذب سرمایه‌گذار توانمند و قوی برای سرمایه‌گذاری در منطقه فراهم خواهد شد که این امر ایجاد و توسعه اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

در این بازدید مسئولان مربوطه و مسئولان قضایی استان از نزدیک مسائل و مشکلات موجود در این پروژه را بررسی کردند و برخی مشکلات حقوقی و قضائی بین دو ارگان در این پروژه با کمک قوه قضائیه مرتفع رفع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.