https://didshahr.ir/18695

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان خلخال گفت: براساس توافقات انجام شده رشته‌ های درآمدزای صنایع‌ دستی در زندان خلخال ایجاد می‌ شود.

صنایع دستی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ علی درویشی در نشست با رئیس زندان خلخال اظهار کرد: در راستای اجرایی کردن تفاهم‌نامه فی مابین اداره زندان و میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال برای آموزش و ایجاد اشتغال زندانیان تعامل و همکاری لازم انجام می‌شود.

او افزود: براساس هدفگذاری‌های انجام شده فعالان بخش خصوصی برای زندانیانی که از مهارت لازم در رشته‌های مختلف صنایع دستی برخوردار هستند، ابزار و مواد اولیه به‌صورت دستمزدی در کارگاه‌های زندان در اختیار آنها قرار می‌دهند تا به تولید صنایع دستی بپردازند.

زندانی

 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال ادامه داد: زندانیانی هم که از مهارت لازم بر خوردار نیستند از آموزش‌های لازم توسط بخش خصوصی برخوردار و بعد از کسب مهارت لازم و صدور کارت صنعتگری و پروانه تولید انفرادی توسط میراث‌فرهنگی، به‌صورت دستمزدی توسط بخش خصوصی در امر تولید به کار گرفته خواهند شد.

درویشی بیان کرد: در کنار این اقدامات مقرر شد تا کارگاه‌های دو رشته درآمدزای صنایع‌دستی با مشارکت اداره زندان و بخش خصوصی در کارگاه‌های زندان خلخال ایجاد شود.

این نشست با حضور روسای زندان خلخال و اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کارشناسان و فعالان بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی در محل اداره میراث‌فرهنگی شهرستان خلخال برگزار و راهکارهای لازم برای رونق تولید در بین زندانیان ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.