https://didshahr.ir/18796

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از اخذ مجوز لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی حوزه گردشگری ویژه مدیران، کارکنان و مربیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی توسط این نهاد در استان خبر داد.

 

گردشگری

 

به گزارش دیدشهر؛ مهران اوچی اردبیلی با بیان این مطلب اظهار کرد: این مجوز در راستای ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و مواد ۱۱ و ۱۲ آئین نامه اجرایی آن از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر شده است.

وی طول مدت اعتبار این مجوز را یک‌سال اعلام و خاطرنشان کرد: بر اساس این مجوز دوره‌های آموزشی به منظور ساماندهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، حفظ فرهنگ سنتی و بومی، افزایش محصولات گردشگری، ایجاد جاذبه، توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و ارتقای سطح توانمندی و آگاهی کارکنان اقامتگاه‌های بوم‌گردی به همت جهاددانشگاهی در استان اردبیل برگزار خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: فرآیند آموزش فراگیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی با برنامه‌ریزی مناسب و مطابق دستورالعمل‌های اعلام شده در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار و پس از پایان هر دوره به فراگیرانی که موفق به کسب امتیاز لازم شوند گواهینامه معتبر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعطا خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل حفظ ارزش‌های سنتی، جایگاه جوامع محلی، صیانت از محیط زیست، اشتغال و کارآفرینی را از نتایج فعالیت در حوزه گردشگری عنوان و تصریح کرد: توسعه بوم‌گردی در محیط‌های طبیعی و بومی از اقدامات مهم در صنعت گردشگری است که فرصت بهره‌برداری از ظرفیت‌های منطقه را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.