https://didshahr.ir/19071

رضا عظیمی

اردبیل شهر زیبای فصل های گرم

گذر فصل ها بر سفر تاثیر می گذارد، چه بخواهیم و نخواهیم اگر قصد مسافرت در زمستان را داشته باشیم، مقصدی را انتخاب می کنیم که با مقصد ما در فصل های گرم سال متفاوت است.

حالا هم که هوا گرم شده و گرم تر هم می شود خود به خود شهرهای دیگری در لیست شهرهای مورد علاقه مسافران برای یک سفر دلنشین قرار می گیرند.

اگر مردم چمدان هایشان را به قصد سفر به شهرهای گرمسیری می بستند، حالاشهرهای سردسیر انتخاب های بهتری هستند.

پیشنهاد امروز ما نیز یکی از همین شهرهاست، شهری که هم شخصیت های برجسته ای در رشته های مختلف علمی، فرهنگی و ورزش داشته و هم جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی اش آنقدر زیاد هست که آدم را وسوسه می کند به این شهر، آن هم در این ایام سال سربزند.

اردبیل برای ایرانی ها نامی آشناست.

خیلی چیزها با نام این شهر گره خورده است؛ از گردنه زیبای حیران گرفته تا عسل و چشمه های آبگرم. همه اینها آدم را یاد شهری می اندازد که زادگاه شیخ صفی الدین است و در شمال غربی ایران قرار دارد.

آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی و مسجد جامع این شهر از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی این شهر هستند. همان طور که دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است.

در خارج از این شهر زیبا نیز مناطق چشم نوازی برای گردشگران وجود دارد؛ از جنگل فندق لو گرفته تا دریاچه نئور و پیکره سنگی بابا داوود عنبران.

در این بین شهری که نباید فراموش شود، شهر «سرعین» و چشمه های آبگرم آن است.

اما واقعیت را بخواهید، باید اقرار کنیم که نمی شود زیبایی های این شهر را در چند سطر خلاصه کرد. باید راهی اردبیل شوید و گشتی در این شهر و سایر شهرهای این استان بزنید تا مثل خیلی ها مسافر دائمی اردبیل در فصل سفر به این شهر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.