https://didshahr.ir/19388

 فرماندار شهرستان سرعین با اشاره به اینکه دومین پیست اسکی سرعین سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: اولین سکوی پرش در پیست اوجور در حال طراحی است.

اسکی زمستانی

به گزارش دیدشهر؛ حسن پوردر جلسه بررسی مشکلات پیست اسکی آلوارس اردبیل اظهار کرد: دومین پیست زمستانی سرعین در اوجور در حال احداث است و در کنار پیست مهرگان آلوارس می تواند سرعین را به قطب ورزش های زمستانی و حضور گردشگران و مسافران متعدد تبدیل کند.

وی از سرعین به عنوان شهر چشمه های بهشتی و دامنه جذاب و هیجانی سبلان در ارائه خدمات مناسب در فصل زمستان یاد کرد و گفت: ارتفاع سه هزار و ۷۰۰ متری پیست آلوارس و برف کوبی به موقع زمینه ای را فراهم کرده تا خانواده ها در یک هوای آزاد از طبیعت و زیبایی های این منطقه استفاده کرده و به راحتی بتوانند ورزش زمستانی و تفریحات سالم را در این نقطه انجام دهند.

فرماندار سرعین افزود: در پایین دست این منطقه بکر طبیعی، آب های گرمی وجود دارد که به محض انجام ورزش های زمستانی و آسودگی از این تفریحات سالم میهمانان می توانند با استفاده از آب های گرم بیش از گذشته تن و روح خود را آسوده کنند.

حسن پور تصریح کرد: در این پیست و در ارتفاع یک هزار و ۲۰۰ متر تله سیژ و خط تله آموزشی راه اندازی شده و در کنار آن به شکل استیجاری تجهیزات ورزش های زمستانی و اسکی با قیمت پایین در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: راه اندازی پیست اوجور در کنار پیست آلوارس می تواند به رونق گردشگری زمستانی در این منطقه کمک کند که انتظار می رود این زنجیره به شکل مناسب کامل شود.

حسن پور اضافه کرد: اولین سکوی پرش در پیست اوجور در حال طراحی است که بنا به درخواست هیئت اسکی استان از این ظرفیت نیز اسکی بازان می توانند استفاده کنند.

وی بیان کرد: به معنای واقعی تحقق شعار زمستان بیدار را در سرعین با بهبود شرایط کرونا شاهد خواهیم بود و رونق ورزش های زمستانی می تواند به توسعه گردشگری در این منطقه کمکی شایسته کند.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری سرعین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.