https://didshahr.ir/19455

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان کوثر از انجام اقدامات برای احیای مجدد و رونق هنرصنعت سبدبافی این شهرستان خبر داد و گفت: هنرهای فراموش شده صنایع‌ دستی شهرستان شناسایی و احیا می‌ شود.

 

سبد

 

به‌گزارش دیدشهر؛ جهانگیر شهبازی اظهار کرد: جایگاه صنایع‌دستی به عنوان یک صنعت اشتغال‌آفرین و درآمدزا برای خانوارها ایجاب می‌کند که توسعه و گسترش این صنایع مد نظر بوده و در این زمینه اقدام و برنامه‌ریزی شود.

او ادامه داد: در همین راستا هنرهای فراموش شده و یا در معرض فراموش شدن صنایع‌دستی شهرستان کوثر شناسایی و احیا خواهد شد که در این زمینه هدفگذاری‌های لازم انجام شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کوثر افزود: به عنوان مثال سبدبافی از جمله این هنرهاست که اقدامات لازم برای احیای مجدد و رونق آن صورت گرفته است و در حال بررسی بیشتر در خصوص سایر رشته‌های صنایع دستی هم هستیم.

شهبازی گفت: صنایع‌دستی شهرستان از رونق نسبتا مناسبی برخوردار بوده و برای حمایت از هنرمندان و صنعتگران اقداماتی از قبیل ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت، تبلیغات و برپایی نمایشگاه‌های مجازی صورت گرفته که با عادی شدن شرایط بعد از کرونا این اقدامات گسترده‌تر خواهد شد.

او بیان کرد: زودی یکی از هنرهای هنرمندان این شهرستان موفق به اخذ مالکیت معنوی خواهد شد که جزئیات آن به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

  • ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/19455

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.