https://didshahr.ir/19534

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: برای مرمت و بازسازی مدرسه پورسینا و تبدیل آن به موزه صفویه‌ شناسی 10 میلیاردریال هزینه شد.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: در راستای توسعه موزه‌ها در استان و تبدیل اردبیل به شهر موزه‌ها مرمت و تبدیل مدرسه پورسینا به موزه صفویه‌شناسی جزو اولویت‌ها قرار گرفته و برای این موضوع تاکنون 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

او افزود: برای تکمیل اقدامات مرمتی در این بنا نیاز به 5 میلیارد ریال اعتبار است تا با اتمام و بهره‌برداری از طرح زمینه برای راه‌اندازی موزه صفویه‌شناسی در این مدرسه فراهم شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده در این مدرسه گفت:مرمت و بازسازی لمبه‌کوبی زیر سقف کلاس‌ها و راهروها، خارج کردن بندهای فرسوده دیوارهای آجری کلاس‌ها و راهرو همراه با تمیز کردن آجرها و اجرای بندکشی بخشی از این اقدامات است.

فلاحی خارج کردن بند فرسوده سنگ ازاره کلاس‌ها و بندکشی، زنگ‌زدایی، سمباده‌کشی و رنگ‌آمیزی نرده‌های فلزی، مرمت و رنگ‌آمیزی پنجره‌های چوبی و رنگ‌آمیزی نرده‌ها و پنجره‌های چوبی را از دیگر اقدامات مرمتی در این بنا عنوان کرد.

او مساحت این پروژه را 750 مترمربع دانست و بیان کرد: تاکنون اجرای طرح بازسازی و مرمت مدرسه پورسینا 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تلاش و جدیت بر این است تا شاهد بهره‌برداری از این پروژه در آینده نزدیک باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.