https://didshahr.ir/19999

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: براساس توافقات انجام‌ شده خانه فرهنگ و هنر استان برای پیشبرد اهداف فرهنگی و حفظ هویت تاریخی اردبیل مشارکت و همکاری خواهد کرد.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه فرهنگ و هنر استان اردبیل اظهار کرد: «در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و حفظ هویت تاریخی استان از مهمترین برنامه‌ها و تاکیدات مشارکت سمن‌ها از جمله خانه فرهنگ و هنر اردبیل بوده که در این زمینه آماده همکاری همه‌جانبه هستیم.

او گفت: سمن‌ها به‌عنوان بازوان اجرایی این اداره‌کل به شمار می‌روند و آمادگی لازم را داریم تا از سمن‌ها حمایت لازم را داشته و زمینه برای جلب همکاری و مشارکت آنها را فراهم آوریم تا از نتایج مثبت و موثر آن بهره‌مند شویم.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت جلب مشارکت سمن‌ها در حفاظت و احیای فرهنگ، تاریخ و تمدن منطقه بیان کرد: خانه فرهنگ و هنر استان در این زمینه می‌تواند نقش‌آفرینی شایسته‌ای داشته باشد.

فلاحی فرهنگ و تاریخ هر منطقه را معرف هویت آن دانست و تصریح کرد: وظیفه داریم تا از تمامی ظرفیت‌ها در راستای حفاظت و حراست از داشته‌های فرهنگی و هویت تاریخی استان استفاده کنیم.

ناصر رهنما آذر رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ و هنر استان اردبیل نیز در این دیدار با ابراز تشکر از اقدامات بسیار ارزشمند اداره‌کل برای توسعه و ترویج هنر اصیل و تاریخی اردبیل گفت: در چند سال گذشته کارهای بسیار شایسته‌ای آغاز و برخی به نتایج خوبی رسیده است اما اردبیل به‌عنوان مبدا صفویه و کانون ترویج هنر و عرفان اسلامی هنوز نتوانسته است به جایگاه و ارزش واقعی و مطلوب خود دست یابد.

او افزود: امیدواریم با تداوم اقدامات انجام‌شده در سال‌های اخیر در حوزه معرفی تاریخ و تمدن استان در سطوح ملی و بین‌المللی بتوانیم اردبیل را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

در این جلسه اعضای هیات مدیره خانه فرهنگ و هنر استان به بیان مطالبات و انتظارات اهالی فرهنگ و هنر از این اداره‌کل پرداختند و در خصوص افزایش همکاری‌های دوطرفه در راستای معرفی هنر اصیل و تاریخی صفوی، توافقاتی در راستای حمایت و ترویج هنر اصیل اردبیل در دوره اسلامی و ایرانی انجام شد.

  • ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/19999

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.