https://didshahr.ir/20139

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از تقویت همکاری و مشارکت با دستگاه قضایی استان برای مقابله با حفاران و قاچاقچیان آثار تاریخی و میراث‌ فرهنگی در اردبیل خبر داد.

حفاری

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در دیدار با معاون دادستان اردبیل اظهار کرد: کمک‌ها و مشارکت دستگاه قضایی با این اداره‌کل در حد مطلوبی بوده و تلاش و جدیت بر تداوم این همکاری‌ها در سطح استان است.

او با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی برای مقابله با متخلفان در حوزه میراث‌فرهنگی بیان کرد: این مشارکت و همکاری سبب شده تا تخلفات در این حوزه کاهش یافته و با برخوردهای قضایی از سوء استفاده و دستبرد به میراث‌فرهنگی و آثار تاریخی استان جلوگیری شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل حفاظت از آثار تاریخی و مقابله با حفاران محوطه‌های تاریخی را در سایه معاضدت قضایی دانست و گفت: در زمینه برخورد با قاچاقچیان اشیای عتیقه و آثار تاریخی نیز این همکاری‌ها نقش بسزایی ایفا کرده است.

 

حفاری عتیقه باستانی

فلاحی از گسترش تعامل و همکاری با دستگاه قضایی استان برای حفاظت و حراست هر چه بیشتر از آثار و محوطه‌های تاریخی خبر داد و افزود: انتظار می‌رود برای مقابله با حفاران و قاچاقچیان آثار باستانی قضات دادگستری برخورد جدی با متخلفان در این حوزه را داشته باشند.

او با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای ضابطان خاص قضایی ویژه نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان عنوان کرد: این دوره‌ها با همکاری و مشارکت دستگاه قضایی استان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.