https://didshahr.ir/20164

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: با شیوع ویروس کرونا و در راستای جذب گردشگران در ایام پساکرونا، فعالیت‌ ها برای معرفی مجموعه جهانی شیخ صفی‌ الدین اردبیلی در فضای مجازی توسعه و گسترش یافته است.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دید شهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: مجموعه جهانی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی از مهمترین جاذبه‌های تاریخی استان است که با توجه به ثبت جهانی این اثر و قابلیت‌های آن شهرت بین‌المللی داشته و فعالیت‌ها برای معرفی این اثر منحصر به‌فرد تاریخی به شکلی گسترده انجام می‌شود.

او افزود: هر ساله از سرتاسر ایران و جهان تعداد قابل توجهی بازدیدکننده برای دیدن این مجموعه به استان اردبیل سفر می‌کنند اما با شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا و محدودیت‌های موجود این بازدیدها نیز محدود شده و شیوه معرفی فعالیت‌های این مجموعه به‌ویژه موزه چینی‌خانه آن نیز مانند سایر موزه‌های ایران و جهان تحت تاثیر تغییرات زیادی قرار گرفت.

 

چینی خانه شیخ صفی

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: به این ترتیب بحران کرونا نتوانست جریان فعالیت‌های مجموعه را در حوزه تبلیغات و معرفی متوقف کند و در طول سال در صفحات متعدد مجازی و در همکاری با مستندسازان صدا و سیما و خبرگزاری‌های متعدد فعالیت برای معرفی این مجموعه تداوم داشته است.

فلاحی با اشاره به اقدامات در حوزه فضای مجازی برای معرفی مجموعه جهانی شیخ‌ صفی‌الدین اردبیلی گفت: راه‌اندازی مجله اینستاگرامی، تولید نماهنگ بناهای تاریخی، بخش معرفی مجموعه شیخ صفی‌الدین و تولید فتوکلیپ مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی از جمله اقدامات در این حوزه بوده است.

او این اقدامات را گامی در راستای جذب گردشگران به استان و این مجموعه تاریخی در ایام پساکرونا دانست و عنوان کرد: در حوزه‌های دیگر اعم از معرفی ظرفیت‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری استان نیز شاهد توسعه اقدامات در فضای مجازی بودیم تا زمینه برای ورود گردشگران به استان در ایام پساکرونا و رونق صنعت گردشگری فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.