https://didshahr.ir/20457

استاندار اردبیل گفت: با اجرا و بهره ‌برداری از چندین پروژه پیست اسکی روی برف و روی چمن، گردشگری تک‌ فصلی در این استان پایان یافته و طبیعت بکر منطقه میزبان گردشگران در تمامی فصول خواهد بود.

پیست اسکی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ اکبر بهنام‌جو در جریان بازدید از پیست اسکی آلوارس سرعین اظهار کرد: پیست اندبیل در خلخال، شابیل در مشگین‌شهر، پیست فندقلو در نمین و آلوارس در سرعین با هدف افزایش گردشگران در نقاط و فصول مختلف سال در استان در حال اجرا هستند.

استاندار اردبیل بیان کرد: تلاش می‌شود با به نتیجه رساندن این پروژه‌ها زمینه میزبانی استان از مسافران و گردشگران در روزهای پساکرونایی فراهم شود.

او اضافه کرد: زیرساخت‌های لازم در مسیر پیست آلوارس سرعین مهیا شده و با تلاش سرمایه‌گذار این طرح تله‌سیژ نصب و ساختمان اولیه برای استقرار گردشگران نیز آماده شده است.

بهنام‌جو عنوان کرد: در خصوص اجرای راه و جاده دسترسی به پیست نیز بخشی از راه در سال گذشته زیرسازی و آماده شده و تا دو ماه آینده سه کیلومتر از جاده نیز تحویل داده می‌شود.

 

آبگرم

استاندار اردبیل با بیان اینکه تامین اعتبار خوبی نیز برای این مسیر انجام شده است ، افزود: یک پل بزرگ نیز در مسیر وجود دارد که عملیات اجرایی آن تا شهریورماه تمام می‌شود.

او گفت: بخشی از مسیر ارتباطی آلوارس به سرعین نیز در سال گذشته آسفالت و امسال نیز اجرای آن ادامه می‌یابد.

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان تلاش می‌کنیم تا با راه‌اندازی پیست‌های اسکی زمینه حضور مسافران و گردشگران در تمامی فصول را در استان فراهم کنیم.

او افزود: استان اردبیل با داشتن مجموعه آب‌های گرم و پیست‌های اسکی در دامنه سبلان در کنار طبیعت بکر از مهم‌ترین مناطق گردشگری کشور بوده و ظرفیت پذیرش از گردشگران را در طول سال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.