https://didshahr.ir/20571

معاون گردشگری اداره‌ کل‌ میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: چهارمین مجوز گردشگری کشاورزی استان اردبیل در شهرستانمشگین‌ شهر با توجه به ظرفیت‌ های بالای این شهرستان در بخش گردشگری صادر شد.

 

صغری فرشی

به‌گزارش دیدشهر؛ صغری فرشی اظهار کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی بوده که همین امر سبب شد تا با تلاش‌های لازم به عنوان استان پیشگام کشور در صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی محسوب شود.

معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به صدور اولین پروانه گردشگری کشاورزی کشور در استان اردبیل بیان کرد: با صدور پروانه به مزرعه گردشگری در اردبیل، مناطق مستعد در این حوزه در سایر نقاط استان نیز شناسایی و برای آنها مجوز صادر شد.

 

مشگین شهر

او از صدور چهارمین مجوز گردشگری کشاورزی استان اردبیل در شهرستان مشگین‌شهر خبر داد و گفت: پس از اردبیل در شهرستان‌های کوثر و بیله‌سوار نیز مجوز گردشگری کشاورزی صادر شد و در حال حاضر نیز شاهد ارائه مجوز در شهرستان مشگین‌شهر هستیم.

فرشی با اشاره به تفویض اختیار صدور مجوزهای گردشگری از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به اداران شهرستانی اذعان کرد: با توجه به این امر روند صدور موافقت‌های اصولی گردشگری کشاورزی در شهرستان‌ها تسریع می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: با پیشتازی استان اردبیل در حوزه صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی، در حال حاضر اردبیل به عنوان برند گردشگری کشاورزی کشور مطرح بوده و تلاش می‌کنیم با توجه به ظرفیت‌های استان در این حوزه زمینه برای رونق این شاخه از گردشگری را فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.