https://didshahr.ir/20800

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: برنامه ‌ریزی شده تا با توسعه دوره‌ های آموزشی رایگان زمینه برای توانمندسازی فعالان حوزه صنایع ‌دستی در شهرستان‌ های استان اردبیل فراهم شود.

صنایع دستی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در نشست با کارکنان معاونت صنایع دستی که به مناسبت هفته صنایع‌دستی برگزار شد، اظهار کرد: صنایع‌دستی باید تسریع‌گر تحقق شعار سال در حوزه تولید باشد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: وظیفه اداره‌کل و معاونت صنایع‌دستی استان، طبق منویات رهبر معظم انقلاب باید پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها باشد تا هنرمندان خلاء و نارسایی را حس نکنند.

او با تاکید بر تغییر رویکرد و نگاه ویژه به هنرمندان با دیدگاه متعالی بیان کرد: تفاوت این صنعت با دیگر صنایع این است که صنعتگر صنایع‌دستی در کنار اینکه اثر را خلق و تولید می‌کند کار هنری نیز انجام می‌دهند و در واقع علاوه بر کمک به اقتصاد، پاسبان هنرهای اصیل نیز به شمار می‌رود.

 

صنایع دستی

فلاحی با بیان اینکه صنایع‌دستی در گذشته برای کارهای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه کاربردی شده است، گفت: اردبیل جزو استان‌های پیشرو در کشور در حوزه صنایع‌دستی بود اما شیوع ویروس کرونا فعالیت‌ها در این حوزه را با وقفه مواجه کرده و تلاش و جدیت بر رفع موانع بر سر این صنایع در راستای رونق آنها در پساکروناست.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل توانمندسازی فعالان حوزه صنایع‌دستی را از اهداف مهم برشمرد و افزود: با دوره‌های آموزش رایگان که در تمامی شهرها برپا می‌شود اعم از آموزش مجازی و یا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محوطه‌های باز ابنیه‌های تاریخی به صورت حضوری، تلاش بر توانمندسازی فعالان این بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.