https://didshahr.ir/20853

فرمانده یگان حفاظت‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: در سه‌ ماهه نخست امسال 41 نفر از متخلفان و سوء استفاده‌کنندگان از میراث ‌فرهنگی و آثار تاریخی در سطح استان اردبیل دستگیر شدند.

حفاری

 

به‌گزارش دیدشهر؛ سرهنگ صابر افضل‌نیا اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال 11 مورد حفاری غیرمجاز در مناطق غیرثبتی در سطح استان شناسایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل شناسایی دو مورد تصرف غیرمجاز، دو مورد ساخت و ساز غیرمجاز، چهار مورد مرمت غیرمجاز و دو مورد ایجاد خسارت به آثار تاریخی در این مدت را از دیگر اقدامات در بخش حفاظت از میراث‌فرهنگی عنوان کرد.

او از کشف 9 مورد اشیای تاریخی از متخلفان در سه‌ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت 41 نفر از متخلفان و سوء استفاده‌کنندگان از میراث‌فرهنگی و آثار تاریخی دستگیر شده و از دست‌درازی این افراد به آثار تاریخی جلوگیری شده است.

 

حفاری عتیقه باستانی

افضل‌نیا با اشاره به اقدامات حفاظتی انجام شده بیان کرد: سه مورد حفاظت از مراسم و همایش‌ها و سه مورد حفاظت از نمایشگاه در این مدت انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در مورد اخبار دریافتی مردمی در حوزه حفاظت از میراث‌فرهنگی افزود: 43 مورد گزارش حفاری، چهار مورد کشف، 24 مورد دستگیری، 11 گزارش فلزیاب، 10 مورد تجاوز به حریم و 11 مورد تخریب در این مدت دریافت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.