https://didshahr.ir/20940

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: مرمت و بازسازی ابنیه‌ های تاریخی و ثبتی باید در چهارچوب ضوابط و قوانین میراثی باشد که ما آماده مرمت و احیای این بناها در استان هستیم.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر ‌‌؛ نادر فلاحی در دیدار با اهالی روستای خمس که در امامزاده روستا برگزار شد، اظهار کرد: روستای خمس با توجه به ویژ‌گی‌ها و شاخصه‌های خاص گردشگری یک از مناطق مستعد برای جذب گردشگر به شمار می‌رود که در این زمینه تلاش همه‌جانبه‌ای انجام می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به جاذبه‌های گردشگری روستای هدف گردشگری خمس گفت: با تلاش‌های انجام شده، خلخال به قطب گردشگری تبدیل شده که در دوران پساکرونا شاهد ثمرات این مهم و حضور گسترده گردشگران در خلخال خواهیم بود.

 

مرمت و بازسازی

او در مورد پروژه‌های مختلف مرمت بناهای تاریخی در سطح استان بیان کرد: مرمت و بازسازی ابنیه‌ تاریخی و ثبتی باید در چهارچوب ضوابط و قوانین میراثی باشد که ما آماده مرمت و احیای بناهای تاریخی در شهرستان خلخال هستیم.

فلاحی افزود: در سال‌های اخیر در زمینه مرمت بناهای تاریخی اقدامات گسترده‌ای در سطح استان انجام شده که برخی از این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز در حال اجراست که تکمیل این طرح‌ها از مهمترین اهداف و برنامه‌ها به شما می‌رود.

  • ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/20940

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.