https://didshahr.ir/2127

فرماندار نمین با اشاره به تاکید لزوم افزایش سرانه مطالعه در شهرستان گفت: اگر مردم یک شهر یا منطقه کتابخوان باشند آگاهی های آنها به عنوان شهروندان مطلع در اداره امور شهری نیز کمک می کند.

به گزارش دیدشهر، عاطف ناصری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نمین افزود: تقویت حوزه های فرهنگ و کتابخوانی بر رفتار شهروندی تاثیرگذار است ، اگر مردم یک شهر یا منطقه کتابخوان باشند آگاهی های آنها به عنوان شهروندان مطلع در اداره امور شهری نیز کمک می کند.

او با تاکید بر لزوم افزایش سرانه مطالعه این شهرستان اظهار داشت: برای افزایش آمار کتاب و کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه باید از تمام ظرفیت های شهرستان از جمله سازمان های مردم نهاد و نخبگان بهره برد.

کتاب

وی همچنین خلاقیت را از ویژگی های مدیران حوزه فرهنگی و کتابخوانی دانست و گفت: فرهنگیان و تاثیرگذاران در امر کتاب و کتابخوانی باید در زمینه محقق شدن افق چشم انداز شهرستان در توسعه فرهنگ مطالعه تلاش بیشتری داشته باشند.

ناصری اظهار امیدواری کرد اعضای انجمن کتابخانه های عمومی، به مناطق کم برخوردار و توسعه نیافته از جمله روستاها نگاهی ویژه در مسائل مختلف اجتماعی ، فرهنگی و زیرساختی داشته و همگام و منسجم در این مناطق به دنبال اجرای اهداف این طرح ها در حوزه اجتماعی باشند.

کتابخانه سیار

فرماندار نمین گفت: به واسطه ایجاد فضاهای فرهنگی در مناطق روستایی برای زدودن فقر آموزشی و فقر اطلاعاتی موجود در این مناطق عمده برنامه های متنوع فرهنگی ، اجتماعی ، زیرساختی ، راه اندازی و احداث کتابخانه ها را آغاز کنیم.

نمین در 30 کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.