https://didshahr.ir/21391

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: با توجه به مساعد شدن شرایط استان از لحاظ شیوع ویروس کرونا موزه‌ های استان اردبیل بازگشایی شد.

موزه مردم شناسی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت استان اردبیل از لحاظ شیوع بیماری کرونا بهبود یافته و به وضعیت زرد رسیده است با دریافت مجوزهای لازم موزه‌های استان بازگشایی شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: علاوه بر موزه‌های قبلی استان، تعداد موزه جدید نیز در اردبیل راه‌اندازی شده که این موزه‌ها نیز بازگشایی شده و مردم و گردشگران می‌توانند همه روزه از ساعت 8 الی 17 از آنها بازدید کنند.

او افزود: راه‌اندازی هفت بخش در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین شامل بخش کتیبه، سکه، اسناد خطی، سفالی لعاب‌دار، ظروف سفالین، عکس‌های تاریخی وفرش از جمله موزه‌هایی است که افتتاح شده ودر کنار موزه‌های قدیمی پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

موزه مردم شناسی

فلاحی با اشاره به تدارک برنامه‌های مختلف در موزه‌های استان بیان کرد: برگزاری برنامه‌ در موزه‌های استان برای کودکان به مناسبت هفته کودک و بازدید رایگان کارکنان و عوامل نیروی انتظامی از موزه‌های استان در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از جمله برنامه‌هاست.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در راستای حفظ سلامت شهروندان و گردشگران از سال 98 موزه‌های استان تعطیل شده و در این مدت تنها در دو مقطع کوتاه با توجه به مناسب شدن وضعیت کرونایی بازگشایی شده بود که در حال حاضر با پیگیری‌های لازم تمامی موزه‌ها فعال و برای بازدید عموم آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.