https://didshahr.ir/21401

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل از کشف و شناسایی 16 مورد حفاری غیرمجاز میراث ‌فرهنگی در سطح استان اردبیل و دستگیری 59 نفر متخلف در این حوزه در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

 

حفاری

 

به‌گزارش دیدشهر ‌؛ سرهنگ صابر افضل‌نیا اظهار کرد: با تلاش‌های نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در نیمه نخست سال 16 مورد حفاری غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: این حفاری‌ها که در مناطق غیرثبتی استان انجام می‌شده با شناسایی به‌موقع از اقدام سودجویان و دست‌درازی آنها به آثار باستانی و میراث‌فرهنگی استان جلوگیری شده است که شناسایی حفاری‌های غیرمجاز در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به دستگیری متخلفان در بخش میراث‌فرهنگی بیان کرد: در نیمه نخست امسال 59 نفر از افراد متخلف در این حوزه دستگیر شده و با تشکیل پرونده اقدامات برای رسیدگی به تخلفات آنها پیگیری شده است.

حفاری

افضل‌نیا از شناسایی 14 مورد حمل و نگهداری غیرقانونی فلزیاب در سطح استان در این مدت خبر داد و گفت: در مقایسه با 6 ماهه نخست سال گذشته که کشفیات در این زمینه هشت مورد بوده است شاهد افزایش 75 درصدی بوده‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در مورد کشف اشیای تاریخی از متخلفان عنوان کرد: در این مدت 16 مورد از اشیای تاریخی اصلی شناسایی و با متخلفان برخورد قانونی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.