https://didshahr.ir/21497

«تریستان داکونا»، جزیره‌ای با 200 نفر جمعیت در جنوب اقیانوس اطلس قرار دارد.

طبیعت گرد

به گزارش دیدشهر، نزدیک‌ترین خشکی به این جزیره «تریستان داکونا»، ساحل «کیپ‌تاون» است که بیش از 2 هزارکیلومتر با آن فاصله دارد! این جزیره را یک دریانورد پرتغالی به‌نام «تریستائو داکونا» در سال ۱۵۰۶کشف کرد.

تریستان در مسیر کشتی‌هایی بود که از اروپا به اقیانوس هند می‌رفتند و این منطقه دورافتاده به‌تدریج موردتوجه قرار گرفت. تعداد اندکی از آمریکایی‌ها در سال ۱۸۱۰ در جزیره تریستان ساکن شدند و به شکار نهنگ پرداختند و درطول جنگ علیه بریتانیا، از این جزیره به‌عنوان پایگاه نظامی استفاده کردند.

بعد از جنگ یک خانواده آمریکایی برای همیشه در جزیره ماند و جمعیت متنوعی از نژادها و قومیت‌های مختلف در جزیره شکل گرفت و کم‌کم دورترین نقطه مسکونی در جهان به‌وجود آمد.

در سال ۱۸۸۵ سرنوشت بدی برای ساکنان جزیره رقم خورد؛ به‌دلیل شرایط جوی نامساعد، محصولات غذایی به‌شدت کاهش یافت اما باز هم ساکنان ترجیح دادند با سختی‌ها و مشکلات جزیره سازگار شوند و در آن بمانند اما این پایان سرنوشت بد تریستان نبود؛ انفجار آتشفشان کوه «کوئین ماری» باعث تخلیه و مهاجرت جمعیت زیادی شد.

این‌روزها عنوان «دورترین نقطه مسکونی در جهان» به‌تنهایی کافی است تا گردشگران ماجراجو را به رفتن به این جزیره ترغیب کند. با این حال، دسترسی به جزیره کار راحتی نیست.

تریستان نه فرودگاه دارد و نه هیچ هتل، اقامتگاه، امکانات و خدمات خاصی برای گردشگران. تنها راه ارتباطی با جزیره قایق و کشتی است. گردشگران برای رفتن به جزیره باید به کیپ‌تاون بروند، از آن‌جا سوار کشتی شوند و به دلیل شرایط خاص جوی بین ۵ تا ۱۰روز در راه باشند.

منابع: en.wikivoyage.org،eligasht

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.