https://didshahr.ir/21756

پروژه دوچرخه آسمانی و رستوران شیشه‌ای گردان در مجموعه پل معلق هیر کلنگ زنی شد.

دوچرخه آسمانی در شهر هیر

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی گفت در مراسم کلنگ زنی پروژ دوچرخه آسمانی گفت: در راستای تبدیل شهر هیر به قطب گردشگری هیجانی کشور با سرمایه گذاری ۱۲۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی شاهد اجرای اولین پروژه دوچرخه آسمانی و رستوران شیشه‌ای گردان در مجموعه پل معلق هیر خواهیم بود که کلنگ احداث آن به زمین زده شد.

او اظهار کرد: با راه‌اندازی اولین پروژه دوچرخه آسمانی در پل معلق هیر و نیز رستوران شیشه‌ای گردان در این مجموعه شهر هیر به یکی از مهمترین قطب‌های هیجانی کشور تبدیل خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: برای این طرح بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد تا به طول ۱۲۰ متر و در ۱۰ خط با استاندارد‌های لازم اجرایی شده و علاوه بر رونق صنعت گردشگری در منطق زمینه برای اشتغال مستقیم ۴۵ نفر را فراهم کند.

فلاحی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پروژه دوچرخه آسمانی که در خاورمیانه برای اولین بار اجرای می‌شود در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و سال آینده نیز شاهد راه‌اندازی طرح رستوران شیشه‌ای گردان مجموعه خواهیم بود.

او حفط کاربری باغ‌های شهر هیر را ضروری دانست و عنوان کرد: شهر هیر با وجود باغ‌های سرسبز در کشور معروف بوده و باید تلاش کنیم تا این باغ‌ها حفظ شد که در راستای این مهم در زمینه ثبت ملی باغ‌های هیر اقدام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.