https://didshahr.ir/22282

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل با اشاره به اینکه بدنبال پروژه‌های پیشران در حوزه گردشگری در شهرستان مشگین شهر هستیم، گفت: باید چرخه گردشگری مشگین شهر را تکمیل کنیم.

نادر فلاحی

نادر فلاحی در نشست با فرماندار مشگین شهر تاکید کرد: شهرستان مشگین‌شهر از قابلیت‌های ویژه‌ای در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی برخوردار است که در سال‌های اخیر ما تلاش کرده‌ایم این قابلیت‌ها را به ظهور برسانیم.

موزه و پروژه شهریئری دو پروژ مهم گردشگری مشگین شهر

او گفت: موزه مشگین‌شهر و پروژه شهر یئری از اساسی‌ترین کارهای ما در حوزه میراث فرهنگی در مشگین شهر است، موزه مشگین‌شهر بزرگترین موزه استان است، حدود ۱۶ میلیارد تومان در این پروژه‌ها هزینه کرده‌ایم و امسال هم حدود ۲ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل این پروژه‌ها تخصیص پیدا کرده است.

فلاح خاطرنشان کرد: شهرستان مشگین‌شهر در حوزه صنایع دستی نیز از شهرستان‌های شاخص ما است که سعی کرده‌ایم به امر آموزش که بسیار مهم است در این حوزه توجه ویژه داشته باشیم، همچنین ایجاد بازار صنایع دستی در این شهرستان اهمیت ویژه‌ای دارد که با کمک فرماندار این شهرستان بازارچه صنایع دستی را تقویت می‌کنیم.

اتاق فکر گردشگری شهرستان مشگین شهر تشکیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل در نشست با ایرج بیگدلو فرماندار مشگین شهر از تشکیل اتاق فکر گردشگری شهرستان مشگین شهر خبر داد.

فلاح افزود: این اتاق فکر با حضور مسئولین میراث فرهنگی و‌مسئولین شهرستانی تشکیل می‌شود تا سیاست‌های گردشگری شهرستان در این اتاق فکر تعیین و نقشه راه و ظرفیت‌های شهرستان مشخص شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل درخصوص فعالیت‌های این اداره در زمینه گردشگری نیز گفت: پروژه‌های مهمی مثل پروژه هتل پنج ستاره در وله‌زیر شهرستان مشگین شهر از طریق جذب سرمایه‌گذار فعال هستند که تحول بزرگی در گردشگری مشگین‌شهر ایجاد خواهند کرد.

او در پایان تاکید کرد: به دنبال پروژه‌های پیشران در حوزه گردشگری در شهرستان مشگین شهر هستیم، باید چرخه گردشگری را در مشگین‌شهر تکمیل کنیم تا برای همه قشرهای گردشگر جذابیت وجود داشته باشد و ماندگاری مسافر در شهرستان را افزایش دهد.

پل معلق مشگین شهر

ماندگاری مسافران در مشگین شهر افزایش پیدا کند

فرماندار مشگین‌شهر نیز در این جلسه گفت: گردشگری از مهم‌ترین رکن‌های اقتصاد است و با توجه به پتانسیل‌های مشگین‌شهر در حوزه گردشگری لازم است که از آنها به نحو احسن استفاده شود.

ایرج بیگدلو تاکید کرد: نیاز است که در مشگین شهر جذابیت‌های دیگری در کنار جاذبه‌های موجود گردشگری ایجاد کنیم تا میزان ماندگاری مسافران در شهرستان افزایش پیدا کند.

او افزود: وظیفه ما تسهیل‌گری است تا سرمایه‌گذاران با خیال راحت در شهرستان حضور پیدا کنند، اعلام می‌کنم که ما برای این تسهیل‌گری و هموار ساختن مسیر سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آماده هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.