https://didshahr.ir/23251

داریوش مغیثی

پروژه های گردشگری خلخال دچار نقصان هستند

خلخالیم: فصل گردشگری و سفر گذشت ولی طرح های جدید گردشگری در منطقه هنوز به سامان نرسیده اند و اماکن گردشگری موجود هم نیاز به توجه و رسیدگی دارند.

مناطق خلخال و کوثر بیش از هر ماه ها و فصل های دیگر ، در سه ماه تابستان پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران هستند.

و خلخال و کوثر که از صنایع و کارخانجات بهره آنچنانی نبرده اند ، از تنها امتیاز مهم خود یعنی گردشگری هم بهره کامل نمی برند و علی رغم برخورداری از پتانسیل های موجود منطقه ، متاسفانه هنوز بعد از سال ها سرنوشت طرح های گردشگری کلان منطقه مثل پل معلق ازناو و تله سیژ بیله دیر و مجتمع گردشگری رغایب و هتل ازناو و…. در هاله ای از ابهام قرار دارد.

همچنین آب گرم کوثر ، بزرگترین واحد آب درمانی و معدنی جنوب استان هم گویا چند روزی است که درش به روی گردشگران و مراجعه کنندگان بسته بوده است.

واقعا جای افسوس است که نه تنها در این سال ها اقدام جدی و عملی در زمینه راه اندازی طرح های گردشگری مهم منطقه صورت نگرفته است ، بلکه اماکن گردشگری موجود و طبیعی منطقه از جمله امام زاده عبدالله کلور، گردشگاه ازناو ، گردشگاه بیله دیر …. و پارک ها و بوستان ها هم از نظر امکانات جانبی مثل سرویس های بهداشتی و غیره دچار نقصان هستند و نیاز مند رسیدگی و نگه داری بیش از پیش ؛ چرا که گردشگاه ها و پارک ها و بوستان ها، ویترین و نماد خوبی از میزان توجه مسئولان هر منطقه به مسافران و گردشگران و میزان تلاش آن ها در رضایتمندی مسافران و گردشگران و خلق لحظه ها و خاطرات خوش برای آنان هستند.

همچنین با توجه به وجود تعداد زیادی روستاهای هدف گردشگری در منطقه ، گردشگری روستایی و بوم گردی هم باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و می تواند برند خوبی برای گردشگری منطقه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.