https://didshahr.ir/24309

پوپک قاسمی

گردشگری یک بعدی سرعین

سرعین یکی از قطب‌های گردشگری کشور است و قرار گرفتن این شهر در دامنه سبلان موجب شده علاوه بر طبیعت زیبا و آب و هوای دلپذیر، چشمه‌های گرم منطقه هم آوازه جهانی پیدا کند و چرخ اقتصاد این شهر بیشتر بر محور گردشگری بچرخد.

سعید دانشی از تورلیدرهای سرعین می‌گوید: اگر سال‌ها قبل کارشناسان تاکید می‌کردند گردشگری سرعین باید از تک قطبی و تکیه بر آب‎های گرم در بیاید، برای چنین مواقعی بود تا در صورت بروز مشکل کل مجموعه وابسته به اقتصاد گردشگری متضرر نشود.

وی می‌افزاید: سال‌ها قبل گفته بودیم تک بعدی بودن جاذبه گردشگری در سرعین آفتی برای توریسم این شهرستان است و این پاشنه آشیل می‌تواند عاملی برای به پایان رسیدن تک‌تازی سرعین در عرصه گردشگری استان باشد.

برخی فعالان حوزه گردشگری به جای استقبال از این آسیب‌شناسی جبهه‌گیری‌های غیرمنطقی داشتند، اما امروز اقتصاد سرعین زیر بار رکود گردشگری خم شده است.

شهر سرعین گردشگری عشایری در فضای باز دامنه سبلان را دارد که می توانست در زمان شیوع کرونا هم پذیرای گردشگران باشد، اما تکیه بر آب‌گرم‌ها و تعطیلی این استخرها کل گردشگری شهر سرعین را به رکود کشاند و دود تک قطبی گرایی گردشگری سرعین به چشم همه اهالی می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.