https://didshahr.ir/25180

اگر با آمدن چندسانتی‌متر برف و یخبندان احساس سرما می‌کنید باید بدانید سردترین شهرهای جهان منفی 40، 50 و حتی 60 درجه را تجریه می کنند.

سردترین شهرهای جهان

به گزارش دیدشهر؛ در این مطلب به معرفی سردترین شهرهای جهان می پردازیم.

کجا؟ یاقوتستان(روسیه) / دما؟ 75-

بیشتر شهرهای شمالی روسیه همیشه پوشیده از برف هستند و برای زندگی در آن باید پالتوی خز و لباس فوق‌العاده گرم پوشید. شهر ورخویانسک 9 ماه از سال، برفی است. متوسط دمای این شهر در زمستان ۴۷- درجه سانتی گراد است و بیشتر به عنوان تبعیدگاه از آن استفاده می‌شود. این روزها در جمهوری ترک نشین یاقوتستان روسیه هم سرمای هوا به منفی 75 درجه رسیده به گونه‌ای که میوه‌ها در چند دقیقه یخ می‌زنند به طوری که می‌توان از آن‌ها به جای چکش استفاده کرد!

کجا؟ گرینلند(دانمارک) / دما؟ 64-

واژه Eismitte آلمانی بوده و به معنای مرکز سرماست. این منطقه در نیمه قطبی گرینلند واقع شده و سردترین دمای ثبت شده از آن برابر با ۸۵- درجه فارنهایت(9/64- درجه سانتی‌گراد) بوده است. سردترین دمای به ثبت رسیده در این نقطه، به ماه مارس مربوط می‌شود.

کجا؟ یلونایف(کانادا) / دما؟ 51-

یلونایف، پایتخت سرزمین‌های شمال غربی کانادا، در 250 مایلی جنوب دایره‌ قطب شمال قرار گرفته است. بر اساس بررسی‌ سازمان محیط زیست کانادا، از میان 100 شهر کانادا، یلونایف سردترین دما، سردترین زمستان، بیشترین شدت وزش باد و بیشترین فصل برفی را دارد.

سردترین شهرهای جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.