https://didshahr.ir/25200

تنگه کافرین تنها یکی از جاذبه های طبیعی ایلام است که به خاطر زیبایی منحصر به فردش تصاویر آن بیشتر از مناطق دیگر در فضای مجازی منتشر می شود.

نویسنده: فاطمه عباسی

به گزارش دیدشهر، تنگه کافرین در میان کوه های زاگرس در استان ایلام واقع شده است. این سرزمین را «سرزمین طلوع خورشید» هم می‌نامند، طبیعتش بکر است و تاریخش به 10هزار سال می‌رسد.

این تنگه فوق العاده زیبا چشم‌اندازی به رودخانه و سد سمیره دارد و یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری در استان ایلام محسوب می‌شود.

کوه‌های کبیرکوه، دینارکوه و مانشت از عوامل اصلی شکل‌گیری این تنگه هستند. علاوه بر زیبایی‌های طبیعی آثاری از معماری پیشینیان روی تنگه به جا مانده که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

از دیگر جاذبه های آن حوالی جنگل‌های وسیع بلوط، گونه‌های جانوری مختلف مانند سنجاب ایرانی است.

طول تنگه در حدود ۲ کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود ۷۰۰متر است.

در یک کیلومتری ورودی تنگه، برکه آب زمزم قرار گرفته است. زیارتگاه جابر در این منطقه هم از دیگر نقاط گردشگری آن حوالی است.

در پای این تنگه نه‌تنها می‌توان با یکی از پدیده‌های زمین‌شناسی آشنا شد، بلکه می‌توان کباب خورد و چای آویشن نوشید. جگر وز و دنده‌کباب ایلام را هیچ کجای دیگر نمی‌توان پیدا کرد.

این استان طبیعت دست‌نخورده‌ای دارد و برای کسانی که می‌خواهند در دل طبیعت آرام بگیرند، بهشت است.

ایلام مردم مهمان‌نوازی هم دارد که مدام می‌پرسند: «به شما خوش می‌گذرد؟» اینجا مهربانی بی‌واسطه است و می‌توانید چند روزی بدون دغدغه در کنار این مردمان خونگرم و این طبیعت فوق العاده خوش بگذرانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.