https://didshahr.ir/25278

زمستان که فرا می رسد برخی خانواده ها آخر هفته برفی را در منزل سپری می کنند در حالیکه گزینه های خوبی را برای لذت بردن از این فصل وجود دارد.

پیشنهاد گردشگری برای آخر هفته برفی

به گزارش دیدشهر، اغلب خانواده‌‌‌ها نیز به واسطه شرایط مختلف ابراز کم‌‌حوصلگی می‌کنند، چه کنیم تا هم خودمان به لحاظ روحی شرایط بهتری داشته باشیم و هم بچه‌‌‌ها بتوانند یکی دو روز یا حتی ساعت‌‌‌هایی را در شرایط بهتری هم به لحاظ سلامت هوا و هم به لحاظ آرامش روانی بگذرانند.

برفی که هفته گذشته بارید باعث شد پیست‌‌‌های اسکی در اغلب شهرهای کشور شرایط مناسبی برای این ورزش زمستانه داشته باشند‌‌‌، طبیعی است که همه امکان خرید تجهیزات و لوازم یا حتی علاقه به اسکی نداشته باشند. در این مراکز معمولا بخش‌‌‌های مختلفی گنجانده شده که مخصوص خانواده‌‌‌هاست و می‌توانند سایر گزینه‌‌‌های تفریحی را مدنظر قرار دهند. ساخت یک آدم‌‌‌برفی، ‌‌‌ تیوپ‌‌‌سواری و… جزو کارهایی است که تجربه آن به شکل خانوادگی یا در یک جمع دوستانه بسیار لذت‌‌‌بخش است. تجربه برف آن‌هم برای ما که در سال‌های اخیر به ندرت شاهد آن بوده‌ایم، ‌‌‌ بسیار خوشایند است، ‌‌‌ به‌ویژه برای بچه‌‌‌ها که می‌توانند فعالیتی متفاوت از سایر ایام سال را تجربه کنند.

اقامتگاه‌ های روستایی اطراف شهرها را تجربه کنید

چنانچه علاقه‌‌‌ای به برف و سرما ندارید و می‌‌‌خواهید در یک فضای آرام باشید که هم گرم است و هم برای یک روز شما را از هر گونه استرسی دور می‌کند، ‌‌‌ گزینه اقامتگاه‌‌‌های نزدیک به شهر خودتان را پیشنهاد می‌‌‌دهیم. برای مثال این گزینه در تهران می‌تواند علاوه بر دماوند، مناطقی نظیر سنگان و… باشد که به نسبت هوای سردی دارند یا برف در آنها همچنان به چشم می‌‌‌خورد. در کنار این موارد‌‌‌، تهران در نزدیکی شهر گرمسار قرار گرفته و در این شهر شاهد کاروانسراهایی هستیم که به اقامتگاه‌‌‌های بوم‌‌‌گردی تبدیل شده‌‌‌اند. کاروانسراهایی که اتاق‌‌‌های آن به همان سبک و شیوه گذشته مجهز شده‌‌‌اند و می‌توان یک شب کویری زمستانی را در آنها گذراند. در شهرهای دیگر نیز این گزینه‌‌‌ها کم نیست، ‌‌‌ نمونه‌‌‌اش در اصفهان یا شیراز که علاوه بر شهر، اطراف آن روستاها و شهرهایی وجود دارد که هم هوای آنها سالم است و هم اقامتگاه‌‌‌هایی برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد. در شهری مانند شاهرود کویر خارتوران روستاهای هدف گردشگری مانند رضاآباد و قلعه‌‌‌ بالا را دارد. در زنجان، قزوین، کرمان و… نیز می‌توان به گزینه‌‌‌های متعددی در این زمینه اشاره کرد. اگر ساکن جنوب هستید که هوا در آنجا بی‌نهایت برای سفر مناسب است و می‌توانید یک یا دو روز فوق‌‌‌العاده را در کنار خانواده بگذرانید.

سینما محلی برای گذراندن تعطیلات

اگر نه حوصله برف دارید و نه کویر برای شما خوشایند است و نه رفتن به یک اقامتگاه روستایی در حوالی شهر محل سکونت‌‌‌تان می‌تواند آخر هفته‌‌‌ای خوشایند را برایتان رقم بزند، می‌توان به گزینه‌‌‌هایی دیگر برای گذراندن یک آخر هفته اندیشید. اگر در یک شهر صنعتی زندگی می‌‌‌کنید، ‌‌‌ می‌توانید روز آخر هفته را در خانه بگذرانید. خوشبختانه امسال مجموعه‌‌‌ای از فیلم‌‌‌ها در سینمای ایران و جهان ساخته شده که بسیاری این روزها درباره آن صحبت می‌کنند.

برنامه‌‌‌ریزی سفر در بهمن ماه

اگر به سینما علاقه‌‌‌مند نیستید و در کنار آن زمان سفر هم ندارید، ‌‌‌ می‌توانید این آخر هفته را برای تعطیلات هفتگی در بهمن ماه برنامه‌‌‌ریزی کنید. می‌توان لااقل برای یکی از این تعطیلات برنامه‌‌‌ای به مقصدی که در سال‌جاری قصد داشتید به آنجا سفر کنید بریزید.

در این آخر هفته همچنین می‌توانید زمان خود را به دیدن خانواده یا دوستانی بگذرانید که با آنها همدل هستید و گفت‌‌‌وگو با آنها می‌تواند حال شما را بهتر کند. لازم نیست برای یک مهمانی یا دورهمی خود را به زحمت بیندازید، ‌‌‌ می‌توانید هر کدام غذای خود را بپزید و تنها آن را کنار هم و به شکل مشترک صرف کنید. فصل پایانی سال است، ‌‌‌ چندی دیگر بهمن فرامی‌رسد و اسفند که مثل برق و باد می‌‌‌گذرد. در این آخرین فصل سال که با اتفاقات بسیاری همراه بوده، ‌‌‌ حفظ سلامت روانی شما به عنوان جزئی از جامعه‌ای که آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد ‌درصد خوشحالی در آن پایین است، ‌‌‌ اهمیت دارد؛ ‌‌‌ برای آن بهتر است برنامه‌‌‌ای بریزید‌‌‌، برنامه‌‌‌ای مطابق با سلیقه و نیازهایی که امروز انجام آن را برای بهتر شدن حال‌‌‌تان احساس می‌‌‌کنید.

زمستان فندقلو

پیشنهاد گردشگری برای آخر هفته برفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.