https://didshahr.ir/25507

گلستان از استان‌‌‌هایی است که در آن تنوع اقوام را می‌‌‌‌‌‌توان مشاهده کرد،‌‌‌ ترک،‌‌‌ ترکمن،‌‌‌ بلوچ،‌‌‌ فارس و … در این استان در کنار هم زندگی می‌‌‌کنند.

پیاده روی در طبیعت

به گزارش دیدشهر،  سفر به استان‌‌‌های شمالی و جنوبی گرچه هر کدام جذابیت‌‌‌های خاص خود را دارد اما سفر به استان‌‌‌هایی که تاکنون به آنها سفر نکرده یا تنها برای رفتن به سایر مقاصد از آنها عبور کرده‌‌‌اید می‌‌‌تواند تجربه زیسته شما را افزایش دهد. به جای آنکه مشابه سال‌‌‌‌‌‌های گذشته به دریای شمال و جنوب در این ایام سفر کنید،‌‌‌ یک تعطیلات را به استان‌‌‌هایی اختصاص دهید که تاکنون اقامت در آنها را تجربه نکرده‌‌‌اید و لذت سفر به یک مکان جدید را از خود دریغ نکنید.


چاپ آگهی مفقودی در گرگان (گلستان) 


استان گلستان از آن استان هایی است که انواع و اقسام اقامتگاه‌‌‌های بوم‌‌‌گردی در شهرها و روستاهای مختلف وجود دارد که دست شما را باز می‌‌‌گذارد تا دایره انتخاب بیشتری داشته باشید.

گلستان از استان هایی است که به واسطه موقعیت جغرافیایی، دارای قابلیت‌‌‌های گسترده اکوتوریستی است و جزو ۱۰ استان برتر کشور از حیث ظرفیت‌‌‌های مختلف است و هشت اقلیم از۱۴ اقلیم برتر دنیا را در خود جای داده است. وقتی از گلستان صحبت به میان می‌‌‌آید، ناخودآگاه اذهان به سمت ظرفیت‌‌‌های کم‌‌‌نظیر گردشگری در این استان می‌رود؛ اما با تمام توانمندی‌‌‌های موجود، متاسفانه این ظرفیت‌‌‌ها همچنان بالقوه باقی مانده و در حال حاضر سهم این بخش در اشتغال این خطه از کشور بسیار کم است.

شهرستان های این منطقه در زمینه گردشگری آنقدر جاذبه دارند که برای بازدید از تمام نقاط دیدنی، تاریخی، طبیعی و باستانی آن به چند روز وقت نیاز است. به عنوان نمونه، جهان‌نمای کردکوی، درازنو که به بام گلستان معروف است، روستای فارسیان گالیکش (ماسوله گلستان)، پارک ملی گلستان و بسیاری از تفرجگاه‌‌‌های مهم که به دلیل کثرت نام بردن از همه آنها در این مجال نمی‌‌‌گنجد. اما گلستان در شاخصه‌‌‌های پیشرفت و توسعه جزو پنج استان آخر کشور است و درآمد خانوارها در این استان، حدود نصف میانگین کشوری است.

با توجه به توسعه گردشگری در استان‌‌‌های همجوار و به‌ویژه نوار ساحلی شمال کشور (احداث تله‌کابین در نمک‌آبرود، رامسر و لاهیجان)، تکمیل تله کابین گرگان می‌تواند تحول بزرگی را رقم زده و زمینه رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌‌‌های توسعه استان را بیش از پیش فراهم کند.

از سوی دیگر گردشگرانی که به گلستان سفر می‌کنند بعد از این دو منطقه تفریحی، تقریبا دیگر مکانی برای سیر و سیاحت نمی‌‌‌شناسند و این در حالی است که با توجه به قرارگرفتن گلستان در مسیر خیل زائران امام هشتم شیعیان فرصت کم‌‌‌نظیری پیش پای توسعه گردشگری گلستان معطل مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.