https://didshahr.ir/25521

بررسی ها از نرخ تورهای نوروزی نشان می‌دهد که سفرهای نوروز در ایران همچنان گران هستند و نرخ سفرهای خارجی نه به دور اروپا که به کشورهای همسایه نیز نجومی شده است.

فروش تورهای نوروزی در گیردار گرانی

به گزارش دیدشهر، فروش تورهای نوروزی در دفاتر مسافرتی کشور آغاز شده و دفاتر خدمات مسافرتی کشور که از مدتی پیش برای گردشگران خروجی قراردادهای سفر با همکاران خارجی خود را بسته‌اند، حالا با نرخ ارز در بازار آزاد با مشکل مواجه شده‌اند و وضعیت‌شان به‌هم ریخته است.

اگرچه به‌گفته این فعالان، برای 50درصد مسافرانی که قصد سفرهای خارجی را دارند، مسئله ارز مهم نیست و آنچه آنها را آزار می‌دهد به هم ریختن برنامه سفرشان است، اما سفرهای داخلی نیز همچنان گران‌تر شده‌اند و این احتمال وجود دارد که فروش تورهای نوروزی  خریداران چندانی نداشته باشد

. اگرچه ارزیابی فعالان صنعت گردشگری آن است که با گران شدن نرخ دلار پسفرهای خارجی کاهش یافته و بهترین فرصت برای تورهای داخلی است که مسافران مقاصد گردشگری داخلی را جذب کنند، اما نگاهی به قیمت بسته‌های سفرهای داخلی آنها را نگران کرده است که تورهای داخلی نوروز به‌دلیل گرانی چندان مورد رغبت گردشگران نوروزی قرار نگیرند.

در این شرایط پیامک‌های ارسال شده به تلفن همراه ایرانی‌ها توسط برخی اپراتورها و همچنین برخی آگهی‌ها و تبلیغات جذاب تور و سفر نوروز افزایش یافته است. فعالان گردشگری تأکید کرده‌اند که در شرایط گران بودن سفر و وضعیت اقتصادی فعلی مردم باید بیش از گذشته حواسشان به تبلیغات فریبکارانه سفر ارزان باشد؛ چون مشخص نیست پشت این تبلیغات چه کسانی نشسته‌اند.

به‌گفته آنها، احتمال کلاهبرداری بزرگ از مردم در حوزه سفرهای نوروزی با پیامک‌های نامعتبر تبلیغات سفر ارزان دور از انتظار نیست و مردم باید متوجه باشند که خرید تورهای نوروزی از دفاتر مجوزدار و فعال گردشگری بسیار مطمئن‌تر از خریدهایی است که از طریق پیامک و فضای مجازی به اطلاع آنها رسیده است؛ چون در این روش از کلاهبرداری در حوزه سفر، مردم پول زیادی برای سفر به تبلیغات مجازی که مبدأ و منشأ آن مشخص نیست می‌پردازند و ناگهان در زمان سفر متوجه می‌شوند که مالباخته هستند و پولشان را هم خورده و رفته‌اند.

ارزیابی فعالان صنعت گردشگری از تورهای داخلی نوروزی نیز گران‌تر بودن آنها نسبت به هزینه برخی سفرهای خارجی مثلا به نقاطی همچون وان و حتی استانبول ترکیه در مقایسه با کیش است.

سفر گردشگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.