https://didshahr.ir/25949

طبیعت گردی‌ کار راحتی برای همه نیست اما با اطلاع از چند نکته طلایی و رعایت کردن آنها می‌توانید تجربه‌ای ماندنی از طبیعت گردی برای‌ خودتان بسازید.

7 نکته طلایی موقع طبیعت گردی

به گزارش دیدشهر، اگر شما هم جزو کسانی هستید که زمان کافی برای سفرهای چند روزه ندارید، طبیعت گردی‌ یکی دو روزه پیشنهاد خوبی برایتان است. این نکته را درنظر داشته باشید که طبیعت گردی کار راحتی برای همه نیست. اما اگر فکر می‌کنید اهل این نوع از سفر هستید با اطلاع از چند نکته طلایی و رعایت کردن آنها می‌توانید تجربه‌ای ماندنی از طبیعت‌گردی برای‌ خودتان بسازید.

1- همسفر داشته باشید

اگر تازه طبیعت‌گردی را شروع کردید حتماً یک همسفر یا تور برای همراهی خود پیدا کنید. تنهایی سفر کردن در دل طبیعت آن هم زمانی که هنوز تجربه‌‌تان در سفرهای طبیعت‌گردی محدود است اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.


 بخوانید: مطلبی مهم در اسناد خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند 


حتی اگر حسابی با تجربه هم باشید، باز هم تجربه جمعی سفر کردن به طبیعت علاوه بر کم کردن هزینه سفر، امنیت شما را بیشتر می‌کند. این نوع سفرها باعث می‌شود دوست‌ و همسفرهای تازه‌ای پیدا کنید. با این حال اگر سفر دسته جمعی را دوست ندارید حتماً یک نفر را در جریان سفر و مقصدتان بگذارید.

2- از نوشیدن آب غافل نشوید

یکی دیگر از نکاتی که در طبیعت‌گردی یکروزه باید حتماً حواس‌تان به آن باشد نوشیدن آب کافی است. ممکن است به دلیل خنکی هوا احساس تشنگی نکنید، اما کم شدن آب بدن به دلیل پیاده‌روی مشکلات مختلفی مانند سر درد و… به دنبال خواهد داشت. بنابراین متناسب با نوع فعالیت و دمای هوا حتماً آب کافی همراه خود داشته باشید و به طور مداوم اما کم‌کم از آن بنوشید. نوشیدن آب زیاد با فواصل زمانی زیاد هم خوب نیست و گوارش‌تان را بهم می‌ریزد.

3- مختصر و مفید سفر کنید

در طبیعت‌گردی با توجه به مقصدتان وسایل سفر را بردارید. لباس‌هایی مناسب با آب و هوا و کفش مناسب پیاده‌روی و کوهنوردی انتخاب کنید. چادر، کیسه‌خواب، آب، غذاهای خشک مثل خرما، کنسرو، بیسکوییت، ابزار روشن‌کننده آتش، کیف کمک‌های اولیه، ضدعفونی‌کننده دست، نقشه و قطب‌نما و چراغ قوه از مهم‌ترین وسایل هستند. سعی کنید تا جایی که می‌توانید کوله سبکی برای خودتان آماده کنید که پیمایش‌ در طبیعت برایتان راحت و لذتبخش شود.

7 golden tips when hiking

4- زمان را گم نکنید

در سفر به طبیعت گاهی پیش می‌آید که آنقدر سرگرم پیاده‌روی و تماشای زیبایی‌های طبیعت یا عکاسی می‌شوید که گذر زمان را متوجه نمی‌شوید. در طبیعت‌گردی باید حتماً حواس‌تان به زمان باشد تا پیش از تاریک شدن هوا یا به ابتدای مسیر برگردید یا در جایی امن ساکن شوید. چون با تاریک شدن هوا امکان گم کردن مسیر ‌ بسیار زیاد است.

5- آمادگی جسمانی را بالا ببرید

زمان زیادی از طبیعت گردی به پیاده روی و کوهپیمایی می‌گذرد. از این رو خیلی مهم است که با آمادگی جسمانی بالا تصمیم به طبیعت‌گردی بگیرید تا میان راه کم نیاورید.

6- از خودتان یادگاری‌های زیبا به جای بگذارید

در این سفر،سفت و سخت‌تر از همیشه باید به بحث زباله‌هایتان توجه کنید.‌به خاطر بی‌توجهی که بعضی از افراد نسبت به محیط زیست دارند، می‌توانید با هم کیسه به دست بگیرید و زباله‌هایی را که از قبل در محیط زیست باقی‌مانده جمع کنید. حتی اگر این امکان را دارید نهال‌های کوچک با خود ببرید و به‌عنوان یادگار آن را بکارید. دور و اطراف مکانی که کمپ می‌کنید محل مناسبی را برای ریختن زباله بگذارید و تا آنجا که می‌توانید زباله‌تر و خشک را هم جدا کنید. در پایان سفر تمام زباله‌ها را درون کیسه‌ای جمع کنید و همراه خود ببرید و در نزدیک‌ترین سطل زباله بیندازید.

7- معاشرت با محلی‌ها را فراموش نکنید

در طبیعت‌گردی اغلب از روستا یا مناطقی عبور می‌کنید که محلی‌ها مشغول کار و زندگی هستند. با هم‌صحبتی آنها می‌توانید با آداب و رسوم آن منطقه بیشتر آشنا شوید و اطلاعات خوبی بدست آورید. رعایت کردن فرهنگ اخلاقی و پوشش هر منطقه هم باید جزو نکاتی باشد که فراموش نکنید.

7 golden tips when hiking

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.