https://didshahr.ir/25953

بهتر است با رعایت این 8 قوانین در پرواز آشنایی داشته باشیم تا حد ممکن هم برای خودمان و هم برای دیگران سفررا لذت بخش‌تر کنیم.

8 موردی که در سفر با هواپیما باید رعایت شود

به گزارش دیدشهر، با توجه به اینکه بسیاری از مسافران اولین تجربه سفر با هواپیما دارند، رعایت برخی اصول در هواپیما بسیار مهم‌تر از همیشه است.

1- صندلی خود را نخوابانید

هنگام پرواز، صندلی تان را مدام نخوابانید به عبارتی در طول پروازهای طولانی حفظ حریم اطرافیان و رعایت فضا و فاصله بسیار مهم است تا برای دیگر مسافران ناراحتی ایجاد نکنید.

به یاد داشته باشید که هنگام وعده‌های غذایی و نوشیدنی، صندلی را به حالت ایستاده قراردهید و در صورت امکان صبر کنید تا غذا و نوشیدنی به پایان برسد و سینی را تمیز کنید.

موقع دراز کشیدن، سعی کنید فاصله را با مسافر پشت سر خود رعایت کنید. هرچند که ممکن است راحت باشید، اما این راحتی به قیمت ناراحت کردن شخص دیگری است پس مبادی آداب باشید و از آنها سؤال کنید که آیا این دراز کشیدن آنها را اذیت می‌کند یا خیر؟

2- وسایلی را که لازم دارید دم دست بگذارید

در صورتی که قرار است در طول فواصل زمانی مختلف برای برداشتن چیزی از کیف دستی خود از جای خود بلند شوید و مدام در رفت و آمد و حرکت باشید پس بهتر است از قبل به این موضوع فکر کنید و وسایلی را که زیاد به آنها نیاز پیدا می‌کنید در کنار خود و در دسترس قرار دهید.

3- قراردادن صحیح چمدان

چمدان‌ها را در قسمت بالای هواپیما که مخصوص شما نیست نگذارید، مگر اینکه در آن ردیف نشسته باشید. برای اینکه در پایان سفر زودتر از هواپیما خارج شوید، کیف خود را در راهرو متصل به در خروجی رها نکنید. به یاد داشته باشید که فضای موجود در هواپیما محدود است پس از گره ایجاد کردن مثل گذاشتن کیف و ساک خود در راهرو هواپیما خودداری کنید.

اگر چمدان‌های سنگینی دارید اجازه دهید که اول مسافران دیگر هواپیما را ترک کنند و بعد چمدان خود را بردارید.

4- احترام به دیگران

یک کلمه محبت‌آمیز همچون سلام و احوال پرسی به مسافری که در صندلی کناری‌تان می‌نشیند می‌تواند به کاهش استرس در شروع پرواز کمک کند.

5- تذکر به دیگران را به عهده میهماندار بگذارید

اگر مسافر دیگری آداب را نقض می‌کند، مثلاً مرتب صندلی خود را به جلو و عقب می‌برد و درخواست مؤدبانه شما را برای انجام ندادن این کار در نظر نمی‌گیرد و درخواست را رد می‌کند، بهتر است دیگر از او درخواست نکنید و از یک میهماندار هواپیما بخواهید که مشکل را برطرف کند.

6- هر دو دسته صندلی را صاحب نشوید

وقتی نوبت به نبرد تکیه‌گاه می‌رسد، اصول آداب اخلاقی ایجاب می‌کند که تنها از یکی از تکیه‌گاه‌های صندلی استفاده کنید و هر دو را در اختیار خود نگیرید. هرگز دست‌هایتان را طوری قرار ندهید که می‌خواهید هردو تکیه گاه را از آن خود کنید.

7- صبور باشید

«مدن»، محقق اجتماعی، می‌گوید: شرایط کنونی رعایت اصول ایمنی کووید 19 را به ما یادآوری می‌کند که باید بیشتر از گذشته آن را رعایت کنیم. مواردی مانند استفاده از ضدعفونی‌کننده دست پس از دست زدن به سطوح مشترک، استفاده از ماسک مناسب در تمام طول سفر، صبور بودن در هنگام سوار و پیاده شدن افراد از هواپیما و دادن فضا به آنها برای پیدا کردن صندلی‌شان و گذاشتن کیف‌هایشان در قفسه‌ها بسیار مهم و جزو ابتدایی‌ترین اصول اخلاقی است.

8- ماسک بزنید

با وجود صدها حادثه مربوط به رفتار بد مسافران در سال 2021 (بیشتر زمانی که ازآنها خواسته شده تا در طول پرواز ماسک بزنند)، به نظر می‌رسد بازهم برخی از مسافران این اصول را رعایت نمی‌کنند و دیگران را به خطر می‌اندازند زیرا کرونا همچنان باقی است و می‌تواند برای هرکس خطر آفرین باشد.

Observe these things when traveling by plane

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.