https://didshahr.ir/25968

در استان در خراسان رضوی جنگلی وجود دارد که به‌دلیل ترسناک بودن شاید کمتر کسی اسمی از آن شنیده باشد؛ جنگلی به نام جنگل جیغ.

روح های سرگردان در جنگل جیغ مشهد

نویسنده: سعیده احسانی راد

به گزارش دیدشهر، دیدن جنگل جیغ را به کسانی که به‌دنبال گردشگری ماجراجویانه هستند، پیشنهاد می‌کنیم؛ کسانی که به‌دنبال کشف ناشناخته‌ها و تشنه تجربه و هیجان هستند. اگر به تجربه احساس ترس و ترشح آدرنالین علاقه دارید، در سفر به این استان این بار رفتن به جنگل جیغ را حتماً در برنامه‌هایتان قرار دهید.

مسیر جنگل جیغ

جنگل جیغ یکی از دیدنی‌های استان خراسان رضوی در روستای سربرج، بخش طرقبه است. این روستا با 32 کیلومتر فاصله در جنوب مشهد قرار دارد. فاصله جنگل جیغ تا تهران ۹۲۴ کیلومتر است.


بخوانید: مطلبی مهم در اسناد خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند 


جیغ های شبانه در جنگل

این جنگل به خاطر صداهای عجیبی، شبیه سوت یا جیغ، که از شب تا صبح شنیده می‌شود، به جنگل جیغ معروف است. آنهایی که به این جنگل رفته‌اند، صدای جیغ‌های گوشخراش و عجیب را تأیید می‌کنند. یک نکته ترسناک دیگر درباره این جنگل این است که صدای جیغ، به‌محض تاریک شدن هوا شروع می‌شود وگرنه روزهای این جنگل با دیگر جنگل‌های معمولی تفاوتی ندارد.

می‌گویند بسیاری از کسانی که این داستان‌ها را باور نداشتند یا اهل ماجراجویی بودند و به جنگل جیغ رفته‌اند؛ در نیمه راه پشیمان شده‌اند و بازگشته‌اند!

این جنگل با نام جنگل سربرج و جنگل مج نیز شناخته می‌شود، درختان گیلاس، گردو، سیب و چنارهای سر به‌فلک کشیده در اطراف رودخانه و حیواناتی چون گرگ، روباه و پرندگانی چون عقاب و قرقی دیده شده است.

اقامت در جنگل جیغ

در میان گردشگران کسانی هم هستند که پیه ترس را به تن‌شان می‌مالند و ترجیح می‌دهند شب را در روستای سربرج طرقبه اقامت کنند. حتی بعضی‌هایشان که دل شیر دارند و از شنیدن جیغ‌های شبانه نمی‌ترسند، به سراغ اقامت و کمپ زدن در دل این جنگل رعب آور هم می‌روند. اما تعداد کسانی که تاکنون در این جنگل کمپ زده‌اند، انگشت‌شمار است چرا که شنیدن جیغ‌های وحشتناک از سر شب تا خود صبح، کابوس ترسناکی است. اما اگر شما هم از آن دسته از گردشگران شجاع دل هستید که می‌خواهید در این جنگل مخوف بمانید و کمپ بزنید، خوب است بدانید که هوای این منطقه بخصوص در شب‌ها سرد است و باید لباس گرم و وسایل لازم را حتماً همراه داشته باشید. اگر هم نمی‌خواهید در جنگل جیغ بمانید، می‌توانید از اقامتگاه‌های دیگری مثل اقامتگاه‌های بومگردی و خانه‌های روستایی که در روستای سربرج وجود دارند، استفاده کنید.

بهترین زمان بازدید از جنگل جیغ مشهد

اگر تصمیم گرفته‌اید به این منطقه بروید، یادتان نرود این روستا به‌دلیل اینکه در منطقه ییلاقی طرقبه است، آب و هوایی خنک دارد. در فصل‌های بهار و تابستان که بهترین فصول بازدید از جنگل جیغ است، هوای جنگل خنک است و برخلاف شب‌های ترسناکش ظاهری بسیار زیبا و سرسبز دارد. اما نیمه دوم سال، هوای جنگل جیغ بسیار سردتر از آن است که تحمل شود. جالب است بدانید صدای جیغ‌های شبانه این جنگل درماه خرداد هر سال، به اوج خود می‌رسد.

دیدنی های اطراف جنگل جیغ برای منصرفان

اگر از رفتن به این جنگل به هر دلیلی منصرف شدید، دیدنی‌های اطراف این جنگل را فراموش نکنید. غار مغان که در نزدیکی روستای مغان واقع شده می‌تواند گزینه خوبی برای دست خالی برنگشتن ماجراجویان این گردشگری باشد. غارها جزو زیباترین دیدنی‌هایی هستند که در طبیعت وجود دارند. فسیل‌های حلزونی که از داخل این غار کشف شده‌اند، نشان می‌دهد که قدمت این غار به دوره دوم زمین‌شناسی باز می‌گردد. بد نیست بدانید که از دوره دوم زمین‌شناسی حدود 100 میلیون سال گذشته است. غار مغان 2910 متر ارتفاع از سطح دریا دارد و به‌دلیل وجود مسیرهای پیچ در پیچ و پرتگاه‌های متعدد در این غار، هیچکس نمی‌تواند بدون راهنما برای دیدن غار برود.

روح های سرگردان در جنگل جیغ مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.