https://didshahr.ir/26052

«گور دخمه کاپوچین» یکی از عجیب ترین، ترسناک‌ترین و اما محبوب‌ترین جاذبه‌های پالرمو در ایتالیا می باشد.

پالرمو جاذبه ترسناک گردشگری ایتالیا

به گزارش دیدشهر، ایتالیا، کشور پاستا، پیتزا، بناهای تاریخی و طبیعت بکر است. پالرمو یکی از شهرهای زیبای ایتالیاست که قدمت آن به بیش از 2 هزار سال می‌رسد. این شهر در ساحل شمالی جزیره سیسیل قرار دارد.

«گور دخمه کاپوچین» یکی از عجیب‌ترین، ترسناک‌ترین و اما محبوب‌ترین جاذبه‌های پالرمو است. جایی که مرده‌ها و زنده‌ها با کمترین فاصله در برابر هم قرار دارند و هیچ مانع یا دیواری بین آن‌ها وجود ندارد! گردشگران ماجراجوی زیادی هر ساله برای تماشای این دخمه و مرده‌هایش راهی این شهر می‌شوند. این گور دخمه در کلیسایی به اسم کاپوچین قرار دارد که از بیرون مانند بناهای دیگر است، اما در داخل آن حدود 8هزار جسد مومیایی ‌شده در کنار هم بر اساس جنسیت و موقعیت اجتماعی روی قفسه‌ها و در داخل تابوت‌های باز چیده شده‌اند. مومیایی‌ها بهترین لباس‌ها را به تن دارند و بستگان‌شان هر بار که به دیدن آن‌ها می‌آیند لباس تازه و تمیزی به همراه می‌آورند! تماشای این دخمه حتی شجاع‌ترین افراد را می‌ترساند.

راهروهای زیرزمینی این کلیسا حدود سال ۱۵۹۹میلادی در درون سنگ‌های آتشفشانی حفاری شدند و تا سال ۱۸۸۱ از این محل برای تدفین استفاده می‌شده است. در قرن ۱۶ مسئولان کلیسا متوجه شدند که احتمالا دخمه زیر کلیسا از ویژگی خاص طبیعی برخوردار است که به مومیایی ‌شدن مرده‌ها کمک‌ می‌کند. این طور گفته می‌شود که آب و هوای خشک دخمه روند مومیایی ‌شدن بدن مرده‌ها را سریع‌تر می‌کند. آیا شما جرئتش را دارید که قدم به چنین دخمه‌ای بگذارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.