https://didshahr.ir/26124

معرفی مناطق گردشگری و دیدنی های گرگان

دیدنی های گرگان

به گزارش دیدشهر، گرگان شهری زیبا که در کنج شمال شرقی ایران جا خوش کرده و مصداق مصرع «آنچه خوبان همه دارند، تو یکجا داری» است.

اینجا پیشنهادهای زیادی برای گشت و‌گذار از کوه و جنگل گرفته تا تالاب و بیابان و شوره‌زار دارید.

گرگان هم طبیعت دارد هم تاریخ و همین باعث می‌شود که شما به راحتی چند روزی را در این شهر بگذرانید. چند جای کمتر شناخته شده هم به شما معرفی می‌کنیم که حتماً سری به آنها بزنید.

آبشار کبودوال و دریاچه زرین گل

جنگل کبودوال و آبشار خزه‌ای آن در پشت سد زرین گل در فاصله حدود ۵ کیلومتری جنوب علی‌آباد کتول، بهشت گمشده‌ای است که نباید دیدن آن را از دست بدهید. تا دریاچه و تا نصف راه این آبشار جاده مناسبی برای خودرو ساخته شده است، اما بعد از پارکینگ بقیه مسیر را باید پیاده بروید. این مسیر پیاده شامل پله‌های متعدد، پل و راهروهای میان جنگل است که خود به تنهایی جذاب است.

زیارتگاه و تپه‌های تاریخی خالد نبی

اگر به مناطق عجیب، چشم‌اندازهای بی‌انتها و داستان‌های تاریخی علاقه دارید، زیارتگاه خالد نبی همان جایی است که حداقل یکبار باید به آنجا سفر کنید. منظره شمالی آنجا نیز بسیار قابل توجه است. پر است از تپه‌های بی‌انتها و خالی از سکنه که آرامش عجیبی دارد.

منطقه حفاظت شده جهان نما

وسعت ۳۸ هزار هکتاری یک منطقه حفاظت شده دلیل کافی برای این است که این منطقه کاملاً بکر و دست نخورده است؛ بجز چند روستا در اطراف و کلبه‌هایی که دامداران در میان دشت‌ها ساخته‌اند، هیچ نشانه‌ای از زندگی شهری در این منطقه نیست.

کلی دیدنی برای چند روز و بیشتر : وقتی چند روزی در ناهار خوران، آبشار زیارت، النگدره، دریاچه توشن، کوه تاورنراب، جنگل قرق، بازار نعل‌بندان و جاهای بکر دیگر گشتید، دیوار دفاعی گرگان را هم ببینید و راهتان را ادامه دهید. فاصله زیادی تا شهر بعدی ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.