https://didshahr.ir/2727

مسئول موزه های استان اردبیل با اشاره به اجرای زنگ گردشگری برای اولین بار در استان گفت: این طرح با استقبال قابل توجه همراه بوده و به اذعان دانش آموزان بازدید از موزه ها جذاب و سرگرم کننده بوده و اطلاعات مفیدی را به آن ها آموخته است.

به گزارش دیدشهر، طرح زنگ گردشگری برای اولین بار به صورت پایلوت کشوری در اردبیل اجرا می شود تا به عنوان یک الگوی آموزشی به سایر استان ها معرفی شود.

این طرح با هدف آشنا سازی دانش آموزان با تاریخ و میراث فرهنگی استان و کشور و همچنین نهادینه کردن فرهنگ صیانت از آثار تاریخی در دستور کار قرار گرفته و در طول مدت برگزاری با استقبال مطلوبی از سوی دانش آموزان مواجه شده است.

در قالب زنگ گردشگری دانش آموزان از موزه های استان بازدید کرده و اطلاعات جامع و مفیدی از گذشته تاریخی و فرهنگی توسط راهنمایان موزه دریافت می کنند. همچنین در بازدید از نمایشگاه عکس واقع در نگارخانه خطایی با جاذبه های طبیعی و تاریخی استان اردبیل آشنا می شوند.

موزه

این طرح با استقبال قابل توجه همراه بوده و به اذعان دانش آموزان بازدید از موزه ها جذاب و سرگرم کننده بوده و اطلاعات مفیدی را به آن ها آموخته است.

به گفته مسئول موزه های استان اردبیل، در هفته های اخیر اغلب مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول نسبت به بازدید از موزه ها اقدام کرده اند.

فردین عینی تصریح کرد: چهار موزه در مرکز استان و سه موزه در شهرستان ها آماده بازدید دانش آموزان است و عنوان موزه توسط خود مدرسه انتخاب می شود.

موزه

او با بیان اینکه بیشترین استقبال از موزه چینی خانه واقع در پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی مشاهده می شود، اضافه کرد: در ادامه موزه های مردم شناسی، باستان شناسی و صنایع دستی استقبال می شود.

مسئول موزه های استان تاکید کرد: تمامی راهنمایان موزه آماده ارائه اطلاعات جامع به دانش آموزان هستند و در هفته های اخیر نیز بازدید از موزه ها با استقبال مواجه شده است.

به گفته عینی اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای اجرای طرح زنگ گردشگری همچنان آماده تدارک برنامه های بازدید دانش آموزان از موزه ها و نمایشگاه عکس از جاذبه ها است.

او تاکید کرد: این طرح با هدف فرهنگ سازی در بین گروه سنی کودک و نوجوان جهت صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.