https://didshahr.ir/2839

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل با اشاره به بهره برداری از پل معلق هیر گفت: این پروژه بزرگ سرمایه گذاری همزمان با میزبانی این شهرستان از جشنواره زمستان بیدار همراه خواهد بود.

به گزارش دیدشهر، یعقوب غریب زاده در بازدید از زیرساخت های گردشگری شهر هیر تصریح کرد: تاکنون اقامتگاه بوم گردی در شهرستان اردبیل دایر نشده است و در بازدید های مکرر از روستاهای با قابلیت گردشگری راه اندازی اقامتگاه ها بررسی شد.

او اضافه کرد: راه اندازی اقامتگاه در روستاهای دلیرلر،شندرشامی، گندیشمن، ثمرین و بافت قدیم شهر هیر بررسی شده و از واحدهای مسکونی که قابلیت تبدیل به اقامتگاه بوم گردی دارند بازدید به عمل آمد.

پل معلق شهرستان خلخال

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل تصریح کرد: در پی بازدیدها سه واحد مسکونی در روستای دلیرلر، یک واحد در شندرشامی، سه واحد در گندیشمن، دو واحد در ثمرین و پنج واحد در بافت قدیم و سنتی شهر هیر مورد بررسی قرار تا به واحد بوم گردی تبدیل شود.

به گفته غریب زاده در صورت ارائه مدارک از سوی متقاضیان روند قانونی راه اندازی اقامتگاه ها طی شده و به زودی شاهد راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای ذکر شده خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به بازدید از شهر هیر متذکر شد: بافت قدیمی و معماری سنتی این شهر مورد بازدید قرار گرفته و قابلیت کم نظیری برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی دارد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل با تاکید به ضرورت احیای بافت قدیمی شهر هیر اضافه کرد: به دلیل راه اندازی پل معلق هیر در هفته های آتی، اقامتگاه های بوم گردی می تواند منجر به رونق گردشگری و جذب گردشگر در این منطقه شود.

غریب زاده تصریح کرد: علاوه بر این با هدف رونق گردشگری شهر هیر و حمایت بخش خصوصی زیرساخت راه و برق رسانی در پل معلق اجرا می شود.

او به برگزاری جشنواره زمستان بیدار در پل معلق شیشه ای هیر همزمان با بهره برداری از آن اشاره کرد و گفت: در هفته های آتی از این پروژه بزرگ سرمایه گذاری بهره برداری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.