https://didshahr.ir/2868

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از برگزاری سه رویداد ورزشی ملی در قالب جشنواره زمستان بیدار و همچنین احیای ورزش سنتی و کهن تیراندازی در استان خبر داد.

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی با اعلام این خبر تصریح کرد: در این مسابقات ۴۰ تیرانداز برتر کشور از اقوام مختلف ایران زمین و با لباس سنتی حضور خواهند یافت.

او افزود: مسابقه اول با عنوان «جام قزل باش» در شهر سرعین و در تاریخ ۱۰ بهمن ماه برگزار می شود که برای بانوان هدف روی زمین ۱۰۰ متر و برای آقایان ۱۵۰ متر پیش بینی شده است.

تیراندازی اقوام ایرانی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: مسابقه دوم در تاریخ ۱۱ بهمن ماه با عنوان «تیر آرش» در شهرستان خلخال برگزار می شود که قالب آن بیشترین مسافت پرتابی است و در دنیا رکورد ۵۱۰ متر به ثبت رسیده است.

فلاحی ادامه داد: مسابقه سوم با عنوان «جام شاه اسماعیل» مجددا در روستای کنزق سرعین و در تاریخ ۱۲ بهمن ماه برگزار خواهد شد و قالب آن قیقاج رو به پشت و پهلو و نشسته است و در آقایان ۴۰ و ۴۵ متر و برای بانوان ۳۵ و ۴۰ متر طول پرتاب پیش بینی شده است.

او اضافه کرد: این سه رویداد ورزشی ملی در قالب جشنواره زمستان بیدار برگزار می شود و به دنبال معرفی بخشی از جاذبه های گردشگری ورزشی استان و همچنین احیای ورزش سنتی و کهن تیراندازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.