https://didshahr.ir/2958

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به هزینه میلیاردی برای زیر ساخت های گردشگری شهرستان خلخال گفت: باتوجه به روند رو به رشد صنعت گردشگری خلخال اعتبارات مربوط به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در لکه های گردشگری این منطقه در آینده افزایش خواهد یافت.

 

خلخال

 

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی در حاشیه بازدید از پروژه درحال اجرای گردشگری در تفرجگاه ازناو خلخال گفت : در راستای تعریف چرخه گردشگری مطلوب با محوریت شمال تا جنوب و توسعه متوازن گردشگری در استان، اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری برنامه های کوتاه و بلند مدتی را از جمله توسعه طرح های گردشگری کشاورزی و عشایر در پارس آباد مغان، ایجاد طرح گردشگری سلامت در بیله سوار و طرح گردشگری ۲ بهار در منطقه گرمی در دستور کار خود قرار داده است که متناسب با اقلیم منطقه و پتانسیل های موجود هدف گذاری شده اند.

وی با بیان اینکه شهرستان خلخال نیز به عنوان دروازه ورودی گردشگران از جنوب به استان اردبیل ، اظهار داشت: پروژه های گردشگری مهمی در این شهرستان با سرمایه گذاری بخش خصوص و تحت حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان در حال اجرا است که پس از اتمام آن ها گام بزرگی در توسعه گردشگری منطقه برداشته خواهد شد و بزودی خلخال به عنوان سومین قطب گردشگری استان اردبیل معرفی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید برتعریف گردشگری به عنوان محور توسعه استان ، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه خارجی ، توسعه صنعت گردشگری می تواند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی نقش مهمی داشته باشد.

فلاحی گفت: در راستای تلاش برای دستیابی به افزایش زمان ماندگاری گردشگران و خارج کردن گردشگری از بحث فصلی اجرای برنامه های طرح ملی زمستان بیدار در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و تاکنون نیز موفقیت های بسیار خوبی از برگزاری برنامه های این جشنواره در مناطق مختلف استان کسب شده است.

وی بیان کرد: همزمان با اجرای چند طرح بزرگ گردشگری در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال از جمله پل معلق، قصرهای چوبی و احداث هتل و اقامتگاه های موقت، طرح مطالعاتی جامع این منطقه هم اکنون در دست اجرا بوده که با عملیاتی شدن آن زمینه برای توسعه و تکمیل زیرساخت های گردشگری مورد نیاز این تفرجگاه و امکان فراهم خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تلاش می کنیم با هدایت بخش خصوصی به اجرای طرح های گردشگری و تاسیسات اقامتی سازگار با طبیعت منطقه، در کنار حفظ فضای سبز و باغات موجود این منطقه زیبا از ظرفیت های گردشگری آن نیز به نحو احسن و با پرهیز از لطمه زدن به بوم زیست منطقه استفاده شود.

نادر فلاحی همچنین از هزینه ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار در هشت ماه سال جاری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری این شهرستان خبر داد وگفت: باتوجه به روند رو به رشد صنعت گردشگری خلخال اعتبارات مربوط به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در لکه های گردشگری این منطقه در آینده افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.