https://didshahr.ir/3115

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در کنفرانس گردشگری روستایی در ایران که با همکاری سازمان میراث فرهنگی برگزار می شودبیان کرد: سال 2020 را با عنوان سال گردشگری روستایی و توسعه پایدار نام گذاری شد.

گردشگری

به گزارش دیدشهر، ولی تیموری درباره گردشگری روستایی و اقدامات معاون گردشگری در این رابطه بیان کرد: گردشگری روستایی از اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی است. با رونق و توسعه گردشگری روستایی به اشتغال زایی در این مناطق بسیار کمک شده است.

تیموری در ادامه گفت: سازمان میراث فرهنگی برای سال ۲۰۲۰ با همکاری سازمان جهانی گردشگری کنفراس گردشگری روستایی در ایران برگزار می‌شود این سال را با عنوان سال گردشگری روستایی و توسعه پایدار نام گذاری شده است.

وی در ادامه بیان کرد: یک روستا در ایران در سال ۲۰۲۰ برای این کنفرانس بین الملی انتخاب می‌شود؛ که در این راستا تدوین توسعه پایدار گردشری روستایی در برنامه‌های سازمان است. این کنفرانس در سطح وزاری گردشگری کشور‌های عضو سازمان جهانی گردشگری برگزار خواهد شد.

وی درباره تمرکز مجموعه فعالیت‌ها در حوزه گردشگری روستایی افزود: تمرکز در گردشگری روستایی بر این است که یک چارچوب مدون و راهبردی برای توسعه گردشگری روستایی ایجاد شود.

تیموری تاکید کرد: به دنبال این هستیم که یک چارچوب مدون و راهبردی برای توسعه پایدار گردشگری روستایی ایجاد کنیم که منطبق با وضعیت هر منطقه باشد و باعث بروز مشکل نشود.

وی اضافه کرد: همچنین صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای بسیاری از کشور‌های دنیا است و به سبب اهمیتی که از نظر اقتصادی، اجتماعی دارد روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.