https://didshahr.ir/5454

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از دریافت نشان جغرافیای بین المللی ورنی مغان خبر داد و گفت: کسب این مقام افتخار ویژه ای برای صنایع دستی استان است.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی تصریح کرد: استان اردبیل جزء ۱۰ استان برتر در حوزه صنایع دستی در سطح کشور می باشد و توسعه این حوزه در سال جاری اولویت اداره کل میراث فرهنگی استان است.

وی گفت: امسال برای اولین بار ورنی مغان نشان جغرافیای بین المللی دریافت کرد و این افتخار ویژه ای برای صنایع دستی استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشری استان اردبیل تصریح کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در نظر داریم که امسال گلیم عنبران و جاجیم خلخال را هم به ثبت جهانی برسانیم.

 بیشتر بخوانید

فلاحی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید، ادامه داد: صنایع دستی در ایجاد اشتغال بسیار مهم است و در این راستا نمایشگاه دایمی صنایع دستی در کنار دریاچه شورابیل دایر خواهد شد.

وی بیان داشت: نمایشگاه دایمی خلخال و بیله سوار نیز تا پایان سال راه اندازی خواهد شد که برای شناساندن محصولات صنایع دستی استان و برای معرفی آثار فاخر در این حوزه نیز موزه صنایع دستی استان در محل خانه سپهرم در حال دایر شدن است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشری استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به اهمیت بحث آموزش رایگان در حوزه صنایع دستی در نظر داریم آموزش رشته های مختلف صنایع دستی را در روستاهای هدف به صورت ویژه پیگیری کنیم.

وی گفت: در این زمینه تسهیلات کم بهره برای فعالان این حوزه در نظر گرفته شده است و در سال گذشته نیز برای ۵۱۲ نفر در این زمینه اشتغالزایی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.