https://didshahr.ir/639

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل درباره وضعیت راه ها در آستانه فصل سرد در استان اظهار کرد: اداره راهداری اقداماتی درخصوص اماده سازی راه ها برای زمستان انجام داده است ولی عدم اعتبارات کافی هم در بخش استانی و هم سازمان مشکلاتی وجود دارد.

زمستان

به گزارش دید شهر، علی رحمتی در جلسه بررسی تجهیز ماشین‌آلات راهداری زمستانی اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل به دلیل دارا بودن محورهای سردسیر عملیات برف‌روبی و زمستانی زودتر آغاز شده و سه گردنه مهم استان اردبیل به ماشین‌آلات زمستانی راهداری مجهز شدند.

کمبود اعتبار از محل اعتبارت استانی و سازمانی وجود دارد

وی گفت: ماشین‌آلات در هر سه گردنه براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مستقر شده‌اند، ولی در بخش ایمنی راه‌ها در این فصل، موضوع کمبود اعتبار از محل اعتبارت استانی و سازمانی وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل درباره وضعیت اقدامات راهداری در آستانه فصل سرد در استان بیان کرد: اردبیل از استان‌های سردسیر است و عملیات برف‌روبی و زمستانی زودتر در این استان آغاز می‌شود.

۹۰ درصد ماشین آلات برای عملیات زمستانی آماده است

رحمتی افزود: تاکنون بیش از ۹۰ درصد ماشین آلات را برای عملیات زمستانی آماده کردیم، خرید نمک را نیز از استان آذربایجان شرقی و زنجان انجام دادیم و حدود ۷۰ درصد از حمل نمک انجام شده و در آشیانه نمک هم گردنه‌های برف‌گیر در حال بارگیری هستند و ۷۰ درصد انبار نمک پر شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفـــر استان اردبیل تصریح کرد: به دلیل آنکه نخستین برف سبک را در گردنه اسالم داشتیم، در محورهای صعب‌العبور و برفگیر راهداران به صورت نیمه آماده‌باش حضور دارند و از نیمه دوم آبان ماه نیز به صورت رسمی در تمام محورهای برفی مستقر خواهند شد.

وی اظهار کرد: گردنه الماس در شهرستان خلخال، گردنه صائین در شهرستان نیر و راهدارخانه گردنه حیران در شهر نمین از گردنه‌های برفگیر و مهم استان هستند که بارش برف زودتر در آنها آغاز می‌شود.

رحمتی با اشاره به تمهیدات جاده‌ای در سه گردنه استان گفت: ماشین آلات را در هر سه گردنه براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مستقر کرده‌ایم و البته به صورت شبانه‌روزی و روزمره یک یا دو دستگاه و کاربرانشان در جاده‌ها حضور همیگشی دارند و نزدیک ۱۵ هزار تن نیز خرید نمک انجام شده که در حال بارگیری است و حمل آنها از استان‌های زنجان و سراب به این گردنه‌ها صورت گرفته است.

نیاز بدیهی به بودجه و اعتبار وجود دارد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل درباره وضعیت تصافات جاده‌ای در فصل زمستان تصریح کرد: آمار تصادفات در نیمه دوم معمولا کاهش دارند و تلفات جاده‌ای در فصل تابستان بیشتر است.

وی با اشاره به مساله کمبود اعتبار در رسیدگی به مسایل ایمنی جاده‌ای در فصل سرما افزود: درباره خط‌کشی جاده‌ها به دلیل عدم اعتبارات کافی هم در بخش استانی و هم سازمان مشکلاتی وجود دارد، تامین اعتبار در حوزه راه‌های غیرشریانی به عهده مسئولان استانی و از محل راه‌های شریانی بر عهده مسئولان سازمانی است و انتظار ما از مسئولان استانی و سازمانی‌ این است که درباره تامین اعتبار از استان حمایت کنند و از سویی درباره امور روزمره که نگهداری مستمر راهداری مانند موضوعات خط‌کشی و علایم است، نیاز بدیهی به بودجه و اعتبار لازم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.