https://didshahr.ir/6483

رئیس موزه ملی ایران از راه اندازی بانک اطلاعاتی برای مجموعه اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی خبر داد.

 

شیخ صفی

 

به گزارش دیدشهر، جبرئیل نوکنده در دیدار با کارکنان میراث فرهنگی اردبیل اظهار داشت: بانک اطلاعاتی مجموعه اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی راه‌اندازی می‌شود و در این زمینه از ظرفیت‌ نهادهای استان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به این که بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در سال ۲۰۱۰ ثبت جهانی شده است بیان کرد: کار کاوش بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تا حدودی انجام شده و راه‌اندازی سامانه و بانک اطلاعاتی نیز به منظور تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه اولویت اساسی است.

رئیس موزه ملی ایران در ادامه گفت: سوق‌یابی به سمت کارهای مشترک و استفاده از ظرفیت جوانان فرهیخته و بومی در این زمینه برای ما حائز اهمیت است و در تلاش هستیم در این زمینه موفق عمل کرده و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم که این موضوع یک اولویت مهم برای ما است.

بیشتر بخوانید:

         نامگذاری صحن های بقعه شیخ صفی الدین

         مقبره شیخ صفی الدین؛ شاهکار معماری قرون وسطای اردبیل

شیخ صفی

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این دیدار تصریح کرد: اهمیت به پیشینه و تاریخ اردبیل در حوزه‌های تاریخی یک مسئله بسیار مهم است که باید از این قابلیت مهم به شکل مناسبی استفاده شود و در این زمینه توجه به برنامه‌های هفته اردبیل نیز باید بیش از پیش توسعه یابد.

نادر فلاحی تصریح کرد: اهمیت سلسله صفویه در عالم تشیع و نقش اردبیل اولویت اساسی است و در این زمینه وحدت و رسمیت مذهب تشیع از شهر اردبیل وظیفه و رسالت ما را در این حوزه خطیر و حساس می‌کند که باید به نقش برجسته اردبیل به شکل مناسب پرداخته شود.

 

شیخ صفی الدین

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز از اهمیت حمایت جذب ایده‌ای استارتاپ حوزه گردشگری سلامت در استان بیان کرد: توسعه گردشگری سلامت و اهمیت به این موضوع با توجه به شرایطی که اردبیل دارد یک امر مهم است و در این زمینه باید از ایده‌های مرتبط حمایت همه‌جانبه انجام شود.

صغری فرشی افزود: تقویت زیرساخت‌ها و نیز همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه با محوریت برخورداری از نظرات متخصصانه و کارشناسانه برای ما حائز اهمیت است و در تلاش برای راه‌اندازی خانه گردشگری سلامت در استان هستیم تا بتوانیم در توسعه استان بیش از پیش عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.