https://didshahr.ir/6484

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برنامه‌ریزی گسترده جهت کیفی سازی موزه‌ها و همچنین توسعه کمیآ نها خبر داد.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی اظهار داشت: در حالیکه استان اردبیل کمتر از ۲ درصد خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است بیش از ۲۰ درصد از اشیای برجسته موزه اسلامی ایران باستان مربوط به استان اردبیل است.

وی گفت: این موضوع نشان دهنده غنای عمیق فرهنگی و تاریخی اردبیل بوده و گویای نقش پررنگ اردبیل در تبیین مذهب شیعه به عنوان دین رسمی کشور در دوران صفویه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: با توجه به اینکه موزه‌ها ویترین میراث فرهنگی و تاریخی مناطق هستند ضروری است نسبت به تبیین جایگاه موزه‌ها در بین مردم اقدام کرد.

فلاحی با تاکید به اینکه موزه‌ها زبان گویای تاریخ و تمدن و آداب و رسوم سنتی مردم هستند، تصریح کرد: در خود استان اردبیل برنامه‌ریزی گسترده جهت کیفی سازی موزه‌ها و همچنین توسعه کمی در دستور کار است.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی موزه‌های تخصصی گفت: علاوه بر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی ضروری است بخش خصوصی نیز در پیاده‌سازی موزه‌ها مشارکت داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: راه‌اندازی چند موزه به ویژه در خانه‌های تاریخی برنامه ریزی شده و همچنین از مشارکت مجموعه‌داران در راه‌اندازی موزه‌ها حمایت می‌شود‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.