https://didshahr.ir/6499

یک فعال گردشگری با اشاره به اینکه هنور زیرساخت های گردشگری اردبیل کامل نیست، گفت: نبود پروازهای منظم در استان زیر ساختهای گردشگری را دچار چالش می کند، درحالی که مدعی استان گردشگری هستیم که متاسفانه هنوز در برخی زیر ساخت‌ها مشکلات اساسی داریم.

 

سفر گردشگر

عضو شورای شهر سرعین و کارشناس ارشد گردشگری گفت: گردشگران عراقی و آذربایجانی سرعین را مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند اما حذف پرواز مشهد به اردبیل مسافران را با مشکل اساسی روبه رو کرده است.

ناصر محمدی اظهار داشت: نبود پرواز مستقیم از اردبیل به مشهد باعث نارضایتی گردشگران داخلی و‌خارجی شده است.

وی افزود: نبود چنین امکاناتی در استان زیر ساختهای گردشگری را دچار چالش می کند، درحالی که مدعی استان گردشگری هستیم که متاسفانه هنوز در برخی زیر ساخت‌ها مشکلات اساسی داریم.

عضو شورای شهر سرعین و کارشناس ارشد گردشگری گفت: باتوجه به اشتیاق حضور گردشگران خارجی از کشور عراق ‌و آذربایجان در جمهوری اسلامی ایران هم به لحاظ ارزانی سفر و هم به لحاظ وجود جاذبه های گردشگری طبیعی ‌و زیارتی که اکثرا از شهرهای زیارتی بازدید می کنند و بسیار علاقمند هستند از شهر سرعین ‌و آب‌های گرم استان بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: اما به لحاظ نبود دسترسی مناسب ریلی و هوایی مسافران نمی توانند به اردبیل و نگین گردشگری ایران (سرعین) سفر کنند که نهایتاً وجود چنین نقایصی در حوزه گردشگری استان سالانه میلیونها تومان درآمد اقتصادی را ازدست می رود.

محمدی ادامه داد: مسئولین و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و متولیان امر اگر دغدغه ی جذب گردشگر را داشته باشند به فکر برطرف کردن این نیاز زیر ساختی برایند و این می تواند یکی از راهکارهای موثر در حوزه گردشگری سلامت باشد.

 

هواپیمای فرودگاه

 

کارشناس ارشد گردشگری ابراز داشت: در روزهای اخیر صحبتهایی که از نزدیک با گردشگران ورودی به شهر سرعین داشتیم این مشکل را مطرح می کردند؛ لذا انتظار براین است ازسوی استاندارمحترم و علاقمند به حوزه گردشگری ، و مدیریت گردشگری استان و مجموعه ی مدیران دست اندرکار نسبت به پیگیری این موضوع که خواسته تمامی فعالین و سرمایه گذاران حوزه گردشگری است اقدام عاجل شود.

عضو شورای شهر سرعین گفت: فرودگاه اردبیل همچنان با تاخیر و لغو پرواز ها زبانزد گردشگران است که این موضوع آثارمنفی برای گردشگری استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.