https://didshahr.ir/7151

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین از آغاز مطالعات پیکره سنگی باباداوود عنبران برای ثبت ملی شدن خبر داد.

 

باباداوود عنبران

 

به گزارش دیدشهر، منوچهر نورزاده با اعلام این خبر گفت: این پیکره سنگی از عوارض بدیع جغرافیایی طبیعی در ۱۳ کیلومتری منطقه عنبران شهرستان نمین واقع شده است.

وی افزود: براساس قوانین، آثار طبیعی که بتواند به ثبت ملی برسد باید مولفه‌های خاصی داشته باشد که مطالعات اولیه نشان می‌دهد، این مولفه‌ها در پیکره انسانی نمای بابا داوود عنبران وجود دارد.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین تصریح کرد: این صخره سنگی انسانی شکل با چشم انداز بدیع جغرافیایی و بی نظیر طبیعی که طبق گفته کارشناسان این حوزه از پدیده‌های نادر زمین شناسی با قدمت مربوطه به دوران کرتاسه در محدوده زمانی حدود چهار میلیون سال پیش است یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد استان اردبیل محسوب می‌شود.

نورزاده افزود: ساختار فیزولوژی طبیعی موجب شده که این موهبت الهی به عنوان یکی از مناطق زیبای گردشگری شناخته شود و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد مطالعات ثبت ملی آن آغاز شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت و همکاری دستگا‌های اجرایی امکان ثبت این اثر ارزشمند فراهم شده و زمینه توسعه گردشگری و افزایش بهره وری در جذب توریسم فراهم شود.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین تصریح کرد: با ثبت این اثر و معرفی به دنیا انتظار می‌رود این اثر به یکی از مقاصد سفر گردشکران داخلی و خارجی قرارگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.