https://didshahr.ir/8196

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت : در صورتی که محل مناسبی برای راه اندازی موزه اختصاص یابد شهر توریستی سرعین صاحب موزه خواهد شد.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، نادر فلاحی با اعلام این خبر تصریح کرد: پیرو آمادگی مسئولان شهرستان و اعلام نیاز جهت راه اندازی موزه در سرعین، در صورتی که محل مناسبی اختصاص یابد، آماده راه اندازی موزه هستیم.

او افزود: با توجه به کاوش های اخیر در غارهای دستکند کنزق و تپه تاریخی آناهیتا، راه اندازی موزه می تواند فرصتی برای معرفی آثار میراثی و صنایع دستی تولیدی شهرستان سرعین فراهم سازد.

افزایش موزه در شهرها اهداف اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: یکی از مهمترین اهداف اداره کل افزایش تعداد موزه ها است و در این خصوص انتظار داریم دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی یاری گر ما باشند.

فلاحی با تاکید به اینکه شرایط راه اندازی موزه با هدف صیانت از هویت تاریخی شهرها ساده و سهل شده است، گفت: بسیاری از دستگاه های اجرایی می توانند در راه اندازی موزه ها با مجموعه و آثار تاریخی خود دستگاه اجرایی مشارکت داشته باشند.

او افزود: در حال حاضر احداث چند موزه از سوی اداره کل دنبال می شود که در کوتاه مدت می تواند در جذب و ماندگاری گردشگران موثر عمل کند.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری سرعین | موزه |میراث فرهنگی | نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.