https://didshahr.ir/8525

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با دریافتنشان مرغوبیت ۱۴ محصول صنایع دستی اردبیل، توانستیم رتبه بالای صنایع دستی را دربین استان های کشور بدست بیاوریم.

 

صنایع دستی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، ملکه گلمغانی زاده تصریح کرد: در پنجمین نشست نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایع دستی کشور، ۱۴ اثر صنایع دستی استان اردبیل نشان ملی مرغوبیت دریافت کرد.

وی با اشاره به اینکه دریافت این نشان می تواند در برند سازی کالاهای صنایع دستی استان بسیار موثر باشد، گفت: استان اردبیل در این نشست با ۲۵ اثر حاضر شده بود که از این تعداد ۱۴ اثر موفق به دریافت این نشان شد.

 رونق اقتصادی صنایع دستی اردبیل با دریافت نشان مرغوبیت

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر اینکه این نشست در ۴ گروه شمال، غرب، شرق و جنوب کشور برگزار شد، بیان داشت: استان اردبیل در این نشست بین استان های حاضر در گروه غرب کشور بالاترین تعداد نشان را دریافت کرد.

گلمغانی زاده اضافه کرد: این نشان به صنعتگرانی از رشته های مختلف در استان از جمله گلیم بافی، قلم زنی و هنرهای تلفیقی از جمله چاقوسازی و تار ترکی اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه دریافت این نشان می تواند به رونق فروش صنایع دستی در استان بیانجامد، افزود: تلاش ما در سال جاری با توجه به شعار سال تاکید بر ایجاد اشتغال و راهنمایی برای پیدا کردن مسیر درست در بازارهای هدف در حوزه صنایع دستی است.


گردشگری استان اردبیل | میراث فرهنگی اردبیل | صنایع دستی اردبیل | ملکه گلمغانی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.