https://didshahr.ir/8621

استاندار اردبیل گفت: حجم ورود گردشگر و افزایش ماندگاری مسافران چشمگیر بوده و باید به‌گونه‌ای عمل شود که آحاد مردم از مزیت‌های مناطق گردشگری برخوردار شوند.

 

اکبر بهنام جو

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، اکبر بهنام‌جو در مورد مطالبه جامعه اقامتی استان مبنی بر توافق ایجاد مراکز اقامتی توسط دستگاه‌های دولتی گفت: استفاده از چنین مراکزی در شرایط پیک و در صورت اشکال ۱۰۰ درصدی هتل‌ها و مراکز گردشگری باید انجام شود‌.

رئیس شورای اداری استان تعریف محور گردشگری شمال_جنوب در اردبیل برای ایجاد مزیت‌های خاص گردشگری به نسبت پتانسیل‌های هر منطقه بیان کرد و افزود: پراکنش قابلیت‌های خاص گردشگری در استان باید به گونه‌ای باشد تا گردشگری که از هر سمت به اردبیل وارد می شود خواهان بازدید از کل استان باشد.

بهره برداری  از هتل اسکول سرعین در زمان سفر رییس جهمور به اردبیل

استاندار اردبیل عنوان کرد: هتل‌اسکول سرعین که با همت اداره کل میراث فرهنگی استان و دانشگاه آزاد در حال اتمام مراحل نهایی خود است تا مهرماه و بعد از سفر رئیس جمهور آغاز به‌کار می‌کند.

بهنام‌جو تصریح کرد: تمام افراد و تشکل‌های مرتبط با گردشگری، حتی مغازه‌داران باید دوره‌‌های تشریفات گردشگری را سپری کنند.

وی با بیان اینکه آب و هوای خاص استان به‌گونه‌ای است که در زمستان می‌تواند جاذب گردشگران از سراسر دنیا باشد، تاکید کرد: وجود آب‌های گرم زیرزمینی و بارش برف به حد کافی، اردبیل را خواستگاه زمستان بیدار در سطح کشور کرده است.

نگاهی متفاوت به جشنواره زمستان بیدار در استان اردبیل 

رئیس شورای اداری استان نگاه متفاوت و جدید به جشنواره زمستان بیدار، در سطح جهانی را خواستار شد و گفت: جشنواره زمستانی ما باید محتوایی چند بُعدی برای سلایق و دیدگاه‌های مختلف گردشگران داشته باشد.

بهنام‌جو تصریح کرد: با توجه به تحقیقات انجام شده در سطح دنیا آبگرم معدنی مکمل و تمام کننده رویدادهای زمستانی برای گردشگران است که سرعین و مشگین‌شهر با وجود پتانسیل‌های بلقوه و بالفعل باید بهترین بهره را در این زمینه داشته باشد.

وی افزایش ماندگاری گردشگران به‌طور میانگین به ۳ روز را اتفاقی بسیار مهم خواند و گفت: تعدد تورهای ورودی و تمرکز تمام افراد، تشکل‌ها و دستگاه‌های دولتی بر این موضوع باعث پایداری و افزایش این آمار را در پی دارد.

استاندار اردبیل ایجاد موزه آب در شهر سرعین را اولویت برنامه‌ها برای این شهرستان قلمداد کرد.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل | استانداری اردبیل | اکبر بهنام جو | اخبار گردشگری استان اردبیل

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.