https://didshahr.ir/9018

به گفته شهردار اردبیل توسعه زیرساخت و توجه به ظرفیت های گردشگری از اولویت های اساسی  برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استان اردبیل بشمار می رود.

خبرنگار: سمیرا بافدم

شهردار اردبیل با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پل نیایش ادامه داد: عملیات حفاری و خاک‌برداری مسیر زیرگذر تقاطع غیرهمسطح نیایش در کمتر از یک ماه به اتمام رسیده و بخاطر ورود مسافران نوروزی به اردبیل زیر گذر این پل به صورت آزمایشی بازگشایی می‌شود.

وی درباره عملیات اجرایی پل آقاباقر نیز گفت: با تملک ۲۴ واحد مسکونی برای احداث این پل، امیدواریم تملک ۱۶ واحد باقیمانده نیز به سرعت انجام شود تا کارفرما عملیات احداث پل آقاباقر را شروع کند.

شهردار اردبیل با بیان اینکه کارخانه تولید پازل شهرداری اردبیل پس از ۶ سال تعطیلی به چرخه تولید بازگشت ، افزود: امسال با شروع فعالیت این کارخانه ۱۰ هزار مترمربع پازل تولید و بیش از ۱۰ میلیارد ریال در هزینه‌های شهرداری در خرید پازل صرفه‌جویی شده است.

صفری اظهار کرد: اجرایی شدن طرح بازار آهن‌فروشان، ساماندهی رودخانه‌های بالیخلوچای و نوران‌چای، فسخ قرارداد طرح تیراژه و تعیین تکلیف آن، نوسازی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی ، تامین روشنایی پل‌های ارجستان و گلمغان و ترمیم ۲ کیلومتر از مسیر چمن مصنوعی دریاچه شورابیل از جمله اقدامات شهرداری اردبیل در یک سال گذشته است.

شهردار اردبیل از اجرای طرح مشارکتی با اعتبار ۵۰ هزار میلیارد ریال در این شهر خبر داد و گفت: برای نخستین بار در اردبیل ۵۰ هزار میلیارد ریال طرح مشارکتی برای احداث مجتمع‌های تجاری، مسکونی، خدماتی و رفاهی در دست اجراست که این طرح‌ها علاوه بر رونق تولید و اشتغال زمینه‌ساز رونق اقتصادی، توسعه شهری و زیبایی‌های بصری در شهر خواهد شد.

صفری ادامه داد: کارخانه پازل شهرداری بعد از سال‌ها بلاتکلیفی به تولید پازل می‌پردازد که در معابر شهری از تولیدات کارخانه پازل استفاده می‌شود.

وی درباره لایحه بودجه ۲۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری اردبیل هم گفت: ۳۹ درصد این بودجه مربوط به حوزه عمرانی و بقیه مربوط به امور جاری است که امیدواریم به نحو مطلوب تحقق یابد.

صفری اضافه‌کرد: همچنین در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری احداث پارک ۶ هکتاری در میراشرف، سه هکتاری در بعثت و کوثر و تعیین تکلیف باغ میدان بسیج در سال آتی در اولویت کاری شهرداری اردبیل است.

شهردار اردبیل اظهار کرد: سال‌جاری با یارانه وزارت کشور ۶۰ دستگاه اتوبوس مجهز اسکانیا، ۲۰ دستگاه ون،۱۷ دستگاه ماشین‌آلات سنگین از جمله لودر و گریدر و ۵ دستگاه درزگیر که قیر پاشی قلتک و آسفالت‌ریزی معابر را فوری انجام می‌دهد، خریداری شد؛ کل اعتبار صرف شده برای خرید ماشین‌آلات در سال‌جاری ۱۵۰ میلیارد تومان است.

محمود صفری گفت: طراحی و ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل در حال انجام است و عملیات بهسازی با تایید شورای عالی شهرسازی شروع می‌شود و همچنین احداث فضای سبز ۱۰۰ هکتاری در ورودی شهر از سمت آستارا جزو برنامه های شهرداری است.
وی بیان کرد: در جهت ساماندهی، لایروبی و زیباسازی رودخانه بالیقلی چای ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که در صورت نیاز با مجوز شورای اسلامی شهر این رقم افزایش می‌یابد تا شاهد اتمام ساماندهی این رودخانه باشیم.

صفری گفت: برای خرید ۶۰ دستگاه اتوبوس درون شهری ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به شهرداری اردبیل اختصاص داده شده و ۶۰۰ میلیارد ریال هم شهرداری از منابع داخلی خود پرداخت می‌کند.

شهردار اردبیل همچنین با اشاره به توسعه عملیات آسفالت‌ریزی در سطح شهر افزود: پارسال ۴۰ هزار تن عملیات آسفالت‌ریزی در شهر اردبیل اجرا شد و از اول سال جاری تاکنون هم ۶۰ هزار تن آسفالت‌ریزی در خیابان‌ها و کوچه‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری شورابیل برای برگزاری برنامه‌های مختلف در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ آماده است ، افزود: سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر اردبیل یکی دیگر از نیازهای اساسی برای میزبانی از مسافران است که در این زمینه بیشتر سرویس‌های عمومی ساماندهی شده‌اند و مابقی نیز تا شروع رویداد آماده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.